To jsou poměry: Adriana Krnáčová nevybíravě zaútočila na ministra hnutí ANO i na jeho syna

11.03.2015 15:04

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v rozhovoru pro e15.cz ostře odsoudila předchozí vedení města, postupovalo prý debilně a exprimátor Tomáš Hudeček se choval idiotsky, a to nejen kvůli tunelu Blanka. Nevybíravě se vyjádřila i na adresu svého náměstka Matěje Stropnického. Jeho rodič a současný ministr obrany Martin Stropnický (ANO) prý měl syna učit troše pokory a práci na sto procent.

To jsou poměry: Adriana Krnáčová nevybíravě zaútočila na ministra hnutí ANO i na jeho syna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová

Adriana Krnáčová už je nějaký ten pátek primátorkou hlavního města, ale stále se necítí být političkou, vidí se spíše jako krizová manažerka, která musí řešit řadu věcí: tunel Blanka, Opencard i pražské stavební předpisy. Ve všech třech zmíněných kauzách podle primátorky chybovalo předchozí vedení.  

S Blankou je to prý takto. Měli jsme tam stavební dozor, který musel dát pokyn: Položte kabely, nebo je nepokládejte, protože podloží je vhodné, nebo nevhodné. Nevím, co dělali. Není mi jasné ani to, co dělali předchozí primátoři. Minimálně od roku 2013 museli vědět, že tam je voda a že tunel není dostatečně odizolovaný. Přesto slibovali, že se Blanka na začátku loňského prosince otevře. Považuji to za naprosto debilní jednání,“ rozčiluje se primátorka.

Teď chce vzít experty, kteří tunel projdou a popíšou, co všechno je špatně. Sepíše se to na papír, předloží odpovědným firmám a pak přijde otázka: Co s tím uděláte? Primátorka v této souvislosti lituje, že město nemá vlastní experty, kteří by to mohli prověřit, najme však externisty, kterým jde o dobro věci.

Pražské stavební předpisy a Opencard

Podobně nesmyslně prý minulé vedení postupovalo také u stavebních předpisů. Exprimátor Tomáš Hudeček si prý musel být vědom problematických míst těchto předpisů, ale nic s tím nedělal. „Můj předchůdce Tomáš Hudeček připomínky ministerstva vyřešit nedokázal. Jeho tvrdohlavému postoji nerozumím. Proč byl tak idiotský?“ ptá se Krnáčová.

Pár slov řekla také k Opencard. S provozovatelem karty prý město stojí v rozvodovém řízení, které bude jednoho dne ukončeno a Opencard prostě dožije. Kdo bude chtít, bude mít možnost používat papírové kupony, další variantou může být plastová kartička, jakou používají cestující v Plzni a třetí možností mohou být i elektronické jízdenky placené např. bezkontaktními kartami nebo mobilem. Plastovou kartičku Krnáčová považuje za realitu včerejška, zatímco placení jízdného přes bezkontaktní karty představuje žádanou cestu budoucnosti.

Stropnického měl Stropnický lépe vychovat

Navzdory všem technickým problémům musí Krnáčová řešit i politické záležitosti, např. rozpory se svým náměstek Matějem Stropnickým ze Strany zelených. Podle primátorky by prý tomu mladému muži slušela trocha pokory, které ho měli naučit rodiče. Jeho otcem je přitom ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

„Odpovím jako matka: někde v jeho výchově se stala chyba. Má nedostatek pokory, zkušeností. Pro mě je velice těžké mu něco vysvětlovat. Řízení magistrátu není sport nějakého aktivisty. To je práce na celý úvazek,“ zdůraznila.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

6:16 Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

Babišovo Palermo mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečn…