To jsou věci: Bém a Janoušek se dozví, kdo je šmíroval

2. 7. 2015 7:02

Odposlechy mezi lobbistou Romanem Janouškem a bývalým primátorem Prahy Pavlem Bémem pořídila v roce 2007 kontrarozvědka BIS, následně unikly na veřejnost. Oba muži se nyní stávají poškozenými. Informuje o tom dnešní MF Dnes.

To jsou věci: Bém a Janoušek se dozví, kdo je šmíroval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý primátor Prahy Pavel Bém

Janoušek, který si v současné době odpykává trest za sražení ženy v opilosti, a Bém, jenž zmizel do ústraní, se díky novému statusu dostanou ke spisu, kde se dočtou, kdo za odposlechy z tajné služby stál a jaké mocenské hry rozehrával Vít Bárta.

Odposlechy, v nichž se Janoušek s Bémem oslovovali Kotě, Mazánku, Kolibříku, a ve kterých byl patrný vliv lobbisty na řízení hlavního města, unikly v roce 2009 do soukromé bezpečnostní agentury ABL, kterou vlastnil Vít Bárta. Podle vyšetřovatelů odposledhy vynesl tehdejší důstojník ekonomického odboru BIS Jan Petržílek. 

Bém nyní MF Dnes uvedl, že mu zveřejnění odposlechů zničilo pověst a chce satisfakci – chce vidět pykat viníky. „Podal jsem trestní oznámení. Pochopitelně se domáhám škody,“ uvedl s tím, že žádá veřejně prospěšné práce. Chce vidět Víta Bártu, jak zametá chodník. Trest chce i pro Petržílka a pro redaktora MF Dnes Jaroslava Kmentu, jenž kauzu zveřejnil.

Vyšetřování obviněných Bárty s Petržílkem se táhne již rok, Petržílek nyní podal ústavní stížnost. Zde si stěžuje mimo jiné na práci kriminalistického ústavu, jenž nedokázal za 17 měsíců vyšetřování prozkoumat jeho SIM kartu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…