To snad ne! Tomáš Halík terčem lidového posměchu

29.02.2020 13:38

Někteří Češi už několik dní berou útokem obchody s potravinami; nakupují hlavně trvanlivé potraviny. Vedeni obavou, aby měli dost zásob, pokud by se v tuzemsku začal šířit koronavirus. Část populace je náchylná k panice, ale jsme v Česku, čili není divu, že jiní naopak situaci berou s nadhledem a spíše s humorem. Příkladem je pozvánka na dnešní akci „Zaříkávání koronaviru s Tomášem Halíkem“, pod níž se rozvíjí kreativní diskuse.

To snad ne! Tomáš Halík terčem lidového posměchu
Foto: David Hora
Popisek: Tomáš Halík na přednášce v Písku
reklama

Z českého katolického kněze a profesora Tomáše Halíka, který má být hlavním aktérem akce, si tropí legraci pořadatel Marek Lenc.

Na svou facebookovou událost „Zaříkávání koronaviru s Tomášem Halíkem“ nalákal už na 1200 lidí, kteří svou účast potvrdili, a další poměrně rychle přibývají. Akce by měla začít v kostele sv. Salvátora v Praze, u Karlova mostu, dnes, v sobotu od 15:00 hodin; konec je předpokládán v 18 hodin, jak je uvedeno v pozvánce.

Nápad se očividně zalíbil řadě uživatelů, diskusi pod pozvánkou začaly plnit desítky příspěvků na téma nemoci, jež se několik týdnů šíří z Číny.

Mířily třeba na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) který apeluje na veřejnost, aby kvůli koronaviru nepropadala panice. Uživatel Libor Kopeček sdílel fotku ministra Vojtěcha s komentářem: „Stejně jako páter Halík, i ministr zdravotnictví Vojtěch doporučuje modlitbu.“

Někteří v nadsázce zmínili, že mají trochu strach z velké koncentrace lidí na této akci, tedy pro jistotu dorazí v ochranných oblecích, které názorně předvedli na sdílené fotografii.