To vypadá vážně: Babiš a spol. v konfliktu s umělkyní, která má opravdu silný hlas

08.01.2019 13:29

Operní pěvkyni Dagmar Peckovou znají po celém světě. Vystupovala v Tokiu, v Madridu, v Paříži, v Barceloně, v Curychu a vdalších městech. Doma v České republice však narazila. Když odmítla posloužit hnutí ANO ve své rodné Chrudimi, ocitla se najednou pod tlakem místního webu, který platí starostova firma. Pecková se za to na starostu velmi zlobí. Informuje o tom pořad Reportéři ČT.

To vypadá vážně: Babiš a spol. v konfliktu s umělkyní, která má opravdu silný hlas
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO
reklama

Kdo se vzepře hnutí ANO , může se se zlou potázat. Své o tom ví slavná operní pěvkyně Dagmar Pecková, která ve své rodné Chrudimi odmítla hrát roli v předvolební kampani hnutí ANO. A Chrudim najednou může přijít o Hudební festival Zlatá Pecka.

Fotogalerie: - Osobnosti pro Drahoše

Herečka Dana Morávková přišla podpořit Jiřího Drah...
Herec Tomáš Hanák přišel podpořit Jiřího Drahoše d...
Marek Hilšer s manželkou Monikou Hilšerovou přišli...
Herec Jan Hrušínský přišel podpořit Jiřího Drahoše...
Michaela Hořejší Horáčková přišla podpořit Jiřího ...
Pavel Fischer přišel podpořit Jiřího Drahoše do Ko...

Anketa

Je Jan Hamáček dobrý předseda ČSSD?

5%
81%
hlasovalo: 6067 lidí

Dagmar Pecková přitom tvrdí, že festival podporuje, aby Chrudimi pomohla, aby městu vrátila to, co jí dalo na startu její kariéry. V roce 2017 se však stalo něco, s čím nepočítala. Po představení, které mělo na festivalu velký úspěch, podepisovala divákům fotografie a najednou k ní přistoupil muž. „S obrovským pugetem, za tím pugetem ho skoro nebylo vidět,“ poznamenala na kameru Pecková. Muž se snažil přesvědčit slavnou pěvkyni, že se znají. „Já jsem vůbec netušila, která bije, vůbec jsme netušila, proč ze mě chce tenhle člověk vymámit, že se známe,“ pokračovala Pecková.

Ukázalo se, že šlo o starostu Chrudimi z hnutí ANO Františka Pilného, který si na akci přivedl vlastního fotografa a snažil se vyvolat dojem, že má ke slavné dámě blízko. Pořízené fotografie byly poté využity v předvolební kampani hnutí ANO. Pecková netušila, že k tomu dojde. „Kdybych to věděla, tak mu řeknu ‚prosím vás, okamžitě opusťte můj okruh‘,“ zdůraznila dáma s tím, že po starostovi později požadovala omluvu. Jenže ta dodnes nezazněla.

Starosta Pilný nabízí na kauzu odlišný pohled. „Umělci i politici musí být zvyklí na to, že je takhle někdo vyfotí, fotku použije a tak dál. Takže nevím, proč zrovna v tomto konkrétním případě se z toho dělá velká kauza,“ bránil se Pilný. Dodal navíc, že v článku, kde se fotka s Dagmar Peckovou objevila, nepadlo jeho jméno. Jde však o časopis, který platí přes svou firmu a kde se prezentují úspěchy hnutí ANO v Chrudimi. „Já nerespektuju to, že ona chce omluvu,“ prohlásil na kameru starosta z hnutí ANO.

Festival Zlatá Pecka se ocitl pod tlakem. Ve zmíněném časopisu, resp. webu, se objevil články o tom, že festival je drahý, je pro elitu a Dagmar Pecková bohatne z daní odevzdávaných chrudimskými občany. Články měly podle Peckové za cíl vykopat příkop mezi ní a ostatními občany Chrudimi. Texty s titulky jako „Pecka je to vždycky, když se to vyplatí“ nebo „Když se člověk ocitne pod palbou výhružek a nenávisti“ psal novinář Roman Zahrádka, který je placen starostovou firmou. Ve druhém zmíněném článku se praví, že starosta je pod tlakem.

Pilný spolupráci s Romanem Zahrádkou hájil. „Když jsem začal spolupracovat s panem Zahrádkou, tak jsem chtěl vytvořit nezávislé noviny, které budou informovat o dění v Chrudimi. Chtěl jsem, aby ty noviny byly nezávislý. To byla veškerá domluva s panem Zahrádkou.“ Novinář má za to, že místo do festivalu mohla Chrudim investovat třeba do oprav chodníků. Na jednom z chodníků prý uklouzla jeho maminka.

V závěru reportáže se starosta z hnutí ANO František Pilný přece jen omluvil „Vážená paní Pecková, doufám, že se díváte, mrzí mě, k čemu došlo. Omlouvám se vám za použití vaší fotografie a dělám to z důvodu, abychom odblokovali pokračování festivalu Zlatá Pecka,“ prohlásil Pilný.

Peckové se však zdá, že starosta se omluvil jen na oko, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. „Pokavaď tenhle web, který pan Pilný platí, pokavaď on není schopen veřejně napsat, že o ně psal lži a výmysly, že beru milion za festival, že jsem elitářka a že se jim nevyplatím, tak pokud to není schopen nějakým způsobem napravit, tak jak já jim mám důvěřovat,“ ohradila se slavná operní pěvkyně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…