Tohle mi přijde smutné. Ťok v rádiu mluvil o údajné korupci i konvoji NATO

23.03.2015 18:45

Ministr dopravy za ANO Dan Ťok byl hostem pondělní Kauzy dne na Rádiu Impuls. Vyjadřoval se k údajné korupci ve firmě Skanska v době, kdy českou odnož společnosti vedl, ke stavu českých dálnic a k výběru mýta na nich. Došlo i na konvoj NATO, který projede Českem.

Tohle mi přijde smutné. Ťok v rádiu mluvil o údajné korupci i konvoji NATO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok
reklama

"Mně přijde smutné, že švédský auditor v roce 2011 řekl, že bylo všechno v pořádku a dnes tvrdí něco jiného. Ale proč to neříkal tehdy? Víte, ono jde o člověka, který byl ze Skansky odejit, z čehož v něm zbyla nějaká frustrace a on ji šel popsat jednomu novináři,“ konstatoval Ťok. K žádné úplatkářské kauze prý nedošlo a pro opačné tvrzení nejsou ani důkazy, celé to stojí na jedné výpovědi a na ničem jiném, konstatoval ministr.

Vyjádřil se také k průjezdu konvoje NATO Českem. "Projede bez problémů,“ zdůraznil. Zatím ale prý neuvažoval o tom, jestli se půjde na konvoj podívat.

Už vysoutěžené věci půjde jen těžko změnit

Pár slov padlo i o modernizaci D1. U nových výběrových řízení bude prosazovat, aby se pracovalo sedm dní v týdnu, čtyřiadvacet hodin denně, u již vysoutěžených úseků to půjde jen těžko změnit. V tuto chvíli je v ČT v provozu asi tisíc kilometrů dálnic a rychlostních komunikací. Na začátku roku 2017 by to mohlo být o 40 kilometrů více.

Pokud jde o mýto, stát chce vyhlásit technicky neutrální tendr, do kterého se bude moct přihlásit kdokoliv, ale vyžaduje to, aby do stávajícího systému nechal Kapsch nahlédnout i případné konkurenty, o čemž se teď jedná. Podle smluv je to možné až po roce 2016. "A to každý pochopí, že to už je pozdě,“ prohlásil ministr. O výběr mýta se prý stát tak jako tak postará, i kdyby to měl dělat Kapsch o nějaký čas déle.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

13:26 Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

Socha maršála Koněva je pryč a poslanec Jaroslav Foldyna se zlobí. Přesun pomníku z veřejného prostr…