Tohle se Peszynskému a dalším nepovedlo. Chtěli nadávat Orbánovi, ale sešlo se jich velmi, velmi málo

30.11.2018 11:11

REPORTÁŽ Český předseda vlády Andrej Babiš (ANO) přivítal v sídle českých premiérů – v Kramářově vile – maďarského premiéra Viktora Orbána. Spolu s Babišem chtělo Orbána „vítat “ i několik aktivistů z hnutí Pulse of Europe v čele s Tomaszem Peszynskim. „Hanba, hanba, hanba,“ volali demonstranti, když se Orbán blížil k vile.

Tohle se Peszynskému a dalším nepovedlo. Chtěli nadávat Orbánovi, ale sešlo se jich velmi, velmi málo
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Před desátou hodinou dopoledne se začalo všechno chystat k návštěvě Viktora Orbána v Kramářově vile. Sídlo českých premiérů obklopilo velké množství policistů a několik demonstrantů z hnutí Pulse of Europe v čele s Tomaszem Peszynskim. Demonstrantů je však jen hrstka, asi deset. Přinesli si s sebou transparent s nápisem „Ano Evropě, ne nacionalismu“. Demonstrace nese název „Orbána a orbanizaci v Česku nechceme“. Jeden z demonstrantů si s sebou přinesl maďarskou vlajku s nápisem „Maďarsko patří do Evropy, ne Rusku“.

„V pátek 30. 11. 2018 přiletí na návštěvu Prahy maďarský premiér Orbán – symbol populismu, autoritářství, nacionalismu, putinismu a likvidace liberální demokracie. Přesto bude přijat všemi nejvyššími českými ústavními a náboženskými představiteli. Nebo právě proto? Pojďme společně říci, že takový politik není v Česku vítán. Pojďme také říci to, že se děsíme toho, jak se s ním paktuje český premiér, prezident a mnozí další. Naše země stojí na rozcestí, jestli se bude vyvíjet maďarským směrem nebo směrem k západní Evropě. Pojďme říci, kterou cestou se chceme vydat,“ žádá hnutí Pulse of Europe.

Před Kramářovou vilou čekali na Orbána také nastoupení vojáci a rozvinutý červený koberec.

Po půl jedenácté dorazil před Kramářovu vilu premiér Andrej Babiš. Viktor Orbán se blížil k vile.

„Hanba, hanba, hanba,“ skandovali při průjezdu Orbána demonstranti z Pulse of Europe. Jenže proti nim pozvedli hlasy další návštěvníci celé akce, kteří naopak Orbánovi provolávali slávu. Předsedové vlád si ještě venku na mrazu vyslechli obě národní hymny a poté se vydali k jednáním do vily.

reklama

autor: Vít Hassan

Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč už nekandidujete?

Bylo to vaše rozhodnutí? Já mám spíš dojem, že proto, že říkáte věci narovinu a ne vždy se vyjadřujete kladně na účet této vlády vás jednoduše odstavili, protože tato vláda jiné názory nepřipouští.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jsem fašista, provokoval Zeman po setkání s Ficem a Orbánem. A toto předcházelo

19:20 Jsem fašista, provokoval Zeman po setkání s Ficem a Orbánem. A toto předcházelo

Bývalý prezident Miloš Zeman se v úterý po schůzi premiérů zemí visegrádské čtyřky setkal s Robertem…