Tohle se Peszynskému a dalším nepovedlo. Chtěli nadávat Orbánovi, ale sešlo se jich velmi, velmi málo

30.11.2018 11:11 | Zprávy
autor: Vít Hassan

REPORTÁŽ Český předseda vlády Andrej Babiš (ANO) přivítal v sídle českých premiérů – v Kramářově vile – maďarského premiéra Viktora Orbána. Spolu s Babišem chtělo Orbána „vítat “ i několik aktivistů z hnutí Pulse of Europe v čele s Tomaszem Peszynskim. „Hanba, hanba, hanba,“ volali demonstranti, když se Orbán blížil k vile.

Tohle se Peszynskému a dalším nepovedlo. Chtěli nadávat Orbánovi, ale sešlo se jich velmi, velmi málo
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Před desátou hodinou dopoledne se začalo všechno chystat k návštěvě Viktora Orbána v Kramářově vile. Sídlo českých premiérů obklopilo velké množství policistů a několik demonstrantů z hnutí Pulse of Europe v čele s Tomaszem Peszynskim. Demonstrantů je však jen hrstka, asi deset. Přinesli si s sebou transparent s nápisem „Ano Evropě, ne nacionalismu“. Demonstrace nese název „Orbána a orbanizaci v Česku nechceme“. Jeden z demonstrantů si s sebou přinesl maďarskou vlajku s nápisem „Maďarsko patří do Evropy, ne Rusku“.

„V pátek 30. 11. 2018 přiletí na návštěvu Prahy maďarský premiér Orbán – symbol populismu, autoritářství, nacionalismu, putinismu a likvidace liberální demokracie. Přesto bude přijat všemi nejvyššími českými ústavními a náboženskými představiteli. Nebo právě proto? Pojďme společně říci, že takový politik není v Česku vítán. Pojďme také říci to, že se děsíme toho, jak se s ním paktuje český premiér, prezident a mnozí další. Naše země stojí na rozcestí, jestli se bude vyvíjet maďarským směrem nebo směrem k západní Evropě. Pojďme říci, kterou cestou se chceme vydat,“ žádá hnutí Pulse of Europe.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …