Toho starého aparátčíka prostě nechceme, řádil na ČT Zahradil. A politolog našel přirovnání se zubní pastou

27. 6. 2014 22:57

Nominace Jeana-Clauda Junckera do čela Evropské komise vyvolává silnou kritiku. Europoslanec za ODS Jan Zahradil v Událostech, komentářích potvrdil, že jeho frakce Junckera nepodpoří. A označil ho za starého aparátčíka.

Toho starého aparátčíka prostě nechceme, řádil na ČT Zahradil. A politolog našel přirovnání se zubní pastou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jan Zahradil

„My nesouhlasíme už s tím, že politické stany vnutí Evropské radě své kandidáty. Ale vadí nám i osoba Jeana-Clauda Junckera. To je starý evropský aparátčík. Ve skutečnosti jde o mocenský handl mezi lidovci a socialisty. Jejich kandidát Schulz výměnou dostane místo v čele europarlamentu. Měl by přijít někdo zvenku,“ domnívá se Zahradil.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Bělicí pasta v černém obalu

To lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová se svým kolegou zásadně nesouhlasí. „Já bych se chtěla ohradit proti tomu, jak byl nazván. Já za něho nechci dát ruku do ohně, ale je to člověk s významnými politickými i odbornými zkušenostmi. Není to rozhodně žádný aparátčík srostlý s Evropskou unií,“ oponovala.

Politolog Petr Robejšek však dává zapravdu Junckerovým kritikům. „Prosazovat Junckera, to je jako prodávat bělicí pastu na zuby v černém obalu. Evropská unie potřebuje obrodu. A tu Juncker nikdy nebude prosazovat. On bude naopak chtít integraci utužit, což je směr, který je přímo opačný tomu, jaký by měl nastat,“ konstatoval Robejšek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…