Tomáš Halík dosvědčuje na svou čest: Herman se mi svěřil, že mu Zeman vyhrožoval

22.10.2016 17:41

Ve sporu ministra kultury Daniela Hermana s Hradem se na ministrovu stranu postavil Tomáš Halík. Tvrdí, že mu politik prezidentův nátlak a výhrůžky kvůli setkání s dalajlámou po schůzce s Milošem Zemanem popsal. Upozornil na to server Echo24.

Tomáš Halík dosvědčuje na svou čest: Herman se mi svěřil, že mu Zeman vyhrožoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listopadové revoluce sloužil v kostele Nejsvětějšího Salvátora Tomáš Halík
reklama

„Ministr Herman mluví pravdu, mohu na svou čest dosvědčit, že poté, co s prezidentem hovořil, mi popsal tento rozhovor, včetně Zemanova nátlaku a vyhrůžky přesně tak, jak o tom nyní hovoří v médiích a já jsem mu poděkoval za jeho odvahu řídit se vlastním svědomím. Doufám, že stejnou odvahu projeví nyní i přímí svědci toho rozhovoru,“ napsal Halík v prohlášení, které uveřejnil server Christnet.cz.

Celý text je ZDE

Podle Halíka Čína svými výhrůžkami pouze testuje, „zda státy, s nimiž obchoduje, jsou reprezentovány osobnostmi, které je třeba respektovat, nebo zbabělci, kteří svou lokajskou servilitou dávají najevo, že se k jejich zemi Čína může chovat jako ke své kolonii“.

Halík také tvrdí, že omluvný dopis našich ústavních činitelů je jedním z nejhanebnějších dokumentů v naší moderní historii.

Halík také poukázal na fakt, že Miloš Zeman byl několikrát – i soudně – usvědčen ze lži. „K jeho chování už není možné mlčet, protože mlčení by znamenalo spoluvinu na soustavném obracení kormidla naší země pryč od Evropy a západního světa a na vyvolávání nedůvěry našich spojenců, spoluvinu na zradě mravního a politického odkazu Václava Havla, na snižování vážnosti naší země ve světě a poškozování morálního klimatu české společnosti,“ uvedl Halík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …