Tomáš Halík prý podváděl se svým studiem. Univerzita se za něho ovšem postavila

13.02.2019 15:00

Blogger Daniel Solis na svých stránkách již po několikáté upozorňuje na otazníky kolem života, minulosti a studia kazatele Tomáše Halíka. Solis protentokrát zabrousil do akademického prostředí, když nařknul děkana Filosofické fakulty UK, že "kryje podvod". Děkan Michal Pullmann v oficiálním prohlášení tvrzení vyvrací.

Tomáš Halík prý podváděl se svým studiem. Univerzita se za něho ovšem postavila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listopadové revoluce sloužil v kostele Nejsvětějšího Salvátora Tomáš Halík

Anketa

Jste pro vyšší zdanění zisků zahraničních firem v Česku?

98%
2%
hlasovalo: 12050 lidí
„Přitom se nejedná o nějaký prachobyčejný akademický podvod, ale o vskutku skandální případ opovržení zákonem, dobrými mravy a zavedenými pořádky! Podvod, díky kterému pachatel získal čtyři vyšší akademické tituly na různých fakultách a univerzitách, prezentací jedné a té samé diplomové práce úrovně magisterské," tvrdí Solis s poukázáním na údajně podivné Halíkovo studium.

Solis také tvrdí, že jakési krytí poskytuje Halíkovi univerzita proto, že její děkan byl nakloněný bývalému režimu.

„Děkan Pullmann, který vyrůstal v diplomatických kruzích v sovětské Moskvě, pochází z nomenklaturní rodiny zaměstnance Rady vzájemné hospodářské pomoci, RVHP. Takže již ze stavovské cti estébáckých elit minulého režimu a jejich rodinných příslušníků je zřejmě nutné „držet basu“ i s takovým normalizačním kádrovákem, činným svého času v estébáckých podnicích zahraničního obchodu apod., jako byl Chemoprojekt, Chemapol, či rovnou Institut výchovy vedoucích pracovníků ministerstva průmyslu, Tomášem Halíkem."

Univerzita Karlova ovšem všechna nařčení, která se týkala pochybností okolo studia Tomáše Halíka, na konci ledna vyvrátila. „V poslední době se v některých bulvárních médiích a na sociálních sítích opět začínají šířit dávno vyvrácené spekulace o tom, že prof. Tomáš Halík neoprávněně používá své akademické tituly. Tímto tvrzením se v minulosti opakovaně zabývaly příslušné orgány Univerzity Karlovy a neshledaly na straně prof. Halíka naprosto žádné pochybení. S jejich závěry se zcela ztotožňuji," sdělil děkan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …