Tomio Okamura svolal všechny své lidi a bylo rušno: Nepřátelští vetřelci! Pokus o vraždu. Delegace od Marine Le Pen i provolání k Zemanovi

12.12.2015 5:53 odp.

REPORTÁŽ Jan Hus, Jiří z Poděbrad, Václav Havel a Milan Kundera. Těmito jmény velkých Čechů proložila svůj projev hlava francouzské delegace Národní fronty v Evropském parlamentu Edouard Ferrand. Stalo se na první celostátní konferenci hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Tomio Okamura mluvil o vizionářích a František Ringo Čech o lidské blbosti.

Tomio Okamura svolal všechny své lidi a bylo rušno: Nepřátelští vetřelci! Pokus o vraždu. Delegace od Marine Le Pen i provolání k Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura a Radim Fiala

"Zdálo by se, že je to navzdory lásce k bližnímu, když my v našem hnutí odmítáme programově přijímat a usidlovat v naší zemi a tolerovat nepřátelské vetřelce, kteří nenávidí naši kulturu. Pravda ovšem je, že abychom mohli druhým pomáhat, musíme v prvé řadě přežít, musíme prosperovat, a pak teprve můžeme s láskou k bližním pomáhat těm slabším. Abychom mohli pomoci slabým, musíme být v prvé řadě silní. Nesmíme se stát podmaněnou zemí křesťanských otroků ve službě islámu," řekl šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura, který se PL přiznal, že kvůli figuře chodí každý den večer běhat. V pražském Konferenčním centru City se konala první celostátní konference SPD.

Spolubojovníci Marine Le Pen

Ozvučení konference nebylo moc kvalitní, takže zpočátku si účastníci vyslechli tichou hymnu přehlušovanou různými šumy. Vedle zhruba sto padesáti delegátů se jí zúčastnili politici z francouzské Národní fronty Marine Le Pen. SPD má prý v současnosti podepsaných na devět tisíc přihlášek lidí ze všech krajů.

"Vím, jak moc Češi trpěli pod nadvládou Sovětů. Všichni si pamatujeme pražské jaro v květnu 1968, Chartu 77 a ohromný boj Václava Havla. V dnešní době Češi od dob Jana Husa po Jana Palacha znají pojem oběť. Nechcete se zříci odpovědnosti před pro-globalizační organizací, která si dala za cíl zničení národů. Před pětadvaceti lety prezident Václav Havel myslel na evropskou federaci jako na federaci, která by spolu se Západní Evropou spojila národy v kontinentální unii, která sloučí Evropany rozdělené půl stoletím vlády komunistické diktatury. Evropská unie Čechy neosvobodila, ne více než ostatní Evropany. V současnosti je zákeřnější než Sovětský svaz, je zlatým vězením lidí. Češi si začínají uvědomovat škodlivou povahu politiky Evropské unie," sdělil Edouard Ferrand, hlava francouzské delegace národní fronty v Evropském parlamentu. Bylo vidět, že si projev dlouho připravoval. Začal Jiřím z Poděbrad a skončil Milanem Kunderou, který prý říká: "Evropan je člověk, který cítí nostalgii Evropy."

Okamura s Fialou

Každý projev sklidil potlesk ve stoje, takže to občas vypadalo jako na spartakiádě. "Každý ve své zemi prošel nejprve dehonestací a vláčením v blátě. To je úděl vizionářů - nejprve urážky a posměch, pak veřejné přijetí a nakonec často po desetiletích teprve uznání a vítězství. Odpusťte mi upřímnost, ale jen na vašem nadšení a na vaší práci záleží, jak budeme úspěšní. Média budou psát o Okamurovi, ale pravda je ta, že Okamura je nula, Okamura je jen to, co do něj vložíte vy," doplnil ve svém vystoupení předseda Okamura.

Jeho stranický kolega Radim Fiala připomněl, z jakých příčin bylo hnutí SPD založeno: "Před několika měsíci jsme začali společně budovat politické hnutí Svoboda a přímá demokracie. Nechci se vracet zpět, ale musím jasně říci, že myšlenka přímé demokracie na počátku roku přežila úkladný pokus o vraždu. Puč v klubu a hnutí Úsvit nebyl ničím jiným. Šlo o naplánovaný a zřejmý případ politické korupce tak běžné v české politice. Tato historie se nebude opakovat. Ne nadarmo se říká, co tě nezabije, to tě posílí. Tomia Okamuru ani přímou demokracii politicky nezabili. Puč nás osvobodil od vnucené spolupráce s VV a umožnil položit základy širokého politického hnutí."

"Evropská unie musí být politický orgán, kde by se rozhodovacího procesu měli účastnit zástupci všech zemí, které tvoří unii. Není to jednoduchý matematický či ekonomický výpočet, který vždy znevýhodňuje některé a podporuje další. Pokud je toto směr v Evropské unii, pak musíme bojovat a přinášet argumenty a projekty tak, aby byl národní duch obnoven. Dnes se nikde v Evropě od vedoucích orgánů nedovíte, že současná evropská struktura vznikla jen díky vlastencům, kteří žili v rané fázi dvacátého století," podotkl Laurentiu Rebega, člen hnutí Evropa národů a svobod (MENL) z Rumunska.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Cílek, Čech a Lebeda

Geolog a klimatolog Václav Cílek se dopředu omluvil, že leží doma s horečkou. Zato všeuměl František Ringo Čech perlil. Prý balancuje na hraně mezi militantní demokracií a monarchií. Jelikož se narodil v roce 1943, tak je úspěch, že se podobných akcí ještě může účastnit. Nicméně měl prý štěstí, protože nezažil žádný masakr, ale dnes už to tak nevypadá. Masakry ostatně spouští lidská blbost. Když skončil se svou krátkou zdravicí, zvolal: "Bůh ochraňuj Miloše Zemana!"

Zato lékař, bývalý viceprezident Českého červeného kříže a exsenátor Pavel Lebeda hovořil dlouze. Nesdílí ten správný názor hlavních médií a politických ustrašenců, že všichni, kdo se snaží bránit názory obyčejných lidí, jsou populisté. Razí heslo hraběte Václava Kounice, který vždy říkal: "Všem dobře a nám nejlépe." To se prý v současném prostředí neustálých tlaků z Bruselu pozměnilo takto: "Všem dobře a nám, až co zbude." Nakonec se pozastavil i nad migrační krizí: "Vždy, když se masy valily krajinou jako koráb bez kapitána, zničily nějaké civilizace jako Řecko, Řím a tak dále. Měli bychom si dát pozor, aby se to nestalo i nám. To, že se stane Evropa krajinou, kde lehá beránek s vlkem, jsou sluníčkové a nereálné představy."
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Rychetský

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Evropské komisařky, to je jiná liga. Zážitek senátora Smoljaka z Litomyšle

20:21 Evropské komisařky, to je jiná liga. Zážitek senátora Smoljaka z Litomyšle

Senátor STAN David Smoljak v horní komoře působí jako předseda výboru pro záležitosti Evropské unie,…