Tomu nemůže nikdo věřit! Telička se vysmál Babišovi kvůli EU

1. 8. 2019 18:23

Do středečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal bývalý český eurokomisař, někdejší europoslanec zvolený za hnutí ANO Andreje Babiše, Pavel Telička (Hlas). Babiš se dnes pochlubil, že byl teprve třetím premiérem členské země EU, se kterým se sešla nová předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Telička se kvůli tomu Babišovi vysmál.

Tomu nemůže nikdo věřit! Telička se vysmál Babišovi kvůli EU
Foto: Petr Kupka
Popisek: Europoslanec Pavel Telička na přednášce pro studenty Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava

Anketa

Čeští senioři prý podléhají tzv. ,,dezinformacím". Je to bezpečnostní hrozba?

8%
92%
hlasovalo: 17440 lidí
Telička uznal, že Věra Jourová, kterou Babiš navrhuje na českou eurokomisařku v nové Evropské komisi Ursuly von der Leyenové, je komunikativní a už má s působením v Evropské komisi zkušenosti, takže jistě má šanci na úspěch. Jenže jedním dechem dodal, že by si dokázal představit i kvalitnější kandidáty. Jen nechtěl nikoho jmenovat. U Jourové ocenil i to, že nehájí Babiše za každou cenu, jak to činili a činí jiní členové hnutí ANO.

Poté se podivoval nad tím, proč Babiš tvrdil, že měla Věra Jourová slabé portfolio, když měla na starosti ochranu spotřebitelů. „Věra Jourová má portfolio, které pan premiér, nevím proč, považuje za slabé a hledá jiné,“ kroutil hlavou Telička s tím, že komisařka pro rovnost práv spotřebitelů, pod kterou spadala i práva v digitálním světě, měla portfolio silné.

Problémem prý bylo, že Česko není v digitalizaci služeb státu příliš silné. „Co si budeme povídat, když si vezmeme digitalizaci společnosti, tak jsme spíš v té spodní třetině a vláda, ať už předchozí nebo tato, pro zlepšení udělala pramálo,“ vyjádřil svůj názor host.  

Nakonec se Andreji Babišovi vysmál za to, že se chlubí věcmi, které možná ani nemohl ovlivnit. Narážel tím na premiérovu zmínku o tom, že byl teprve třetím státníkem ze zemí Evropské unie, se kterým se sešla Ursula von der Leyenová. Podle Teličky to ale vůbec nemusí znamenat, že by Von der Leyenová považovala Babiše za třetího nejdůležitějšího politika v EU.

Fotogalerie: - Král je nahý

Demonstrace proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišo...
Demonstrace proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišo...
Demonstrace proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišo...
Demonstrace proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišo...
Demonstrace proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišo...
Demonstrace proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišo...

„Tomuhle nesmyslu přece nikdo nemůže věřit. To mohla být souhra různých okolností... třeba toho, že je celá řada jiných premiérů na dovolené. PR bylo dobře zvládnuto, ale toto já s prominutím nebaštím,“ zaznělo z úst Pavla Teličky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš je ostuda! Pospíšil hřímal, Benešová ho uťala: Tady pan doktor chodí demonstrovat na ta náměstí. Kdo ty protesty platí?

12:31 Babiš je ostuda! Pospíšil hřímal, Benešová ho uťala: Tady pan doktor chodí demonstrovat na ta náměstí. Kdo ty protesty platí?

V nedělní Partii televize Prima se spolu utkali ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešová…