Topkař Tůma nominoval adepta do čela pražské plynárny. A spustil pozdvižení

18.10.2012 22:30

Do čela Pražské plynáreskén se chce postavit manažer Miroslav Nosál, jehož doporučil do funkce Zdeněk Tůma z TOP 09. Způsobil tím však rozruch na politické scéně. Uvedla to ČeskáPozice.cz.

Topkař Tůma nominoval adepta do čela pražské plynárny. A spustil pozdvižení
Foto: Archiv
Popisek: Plynový sporák
reklama

 

Jeho kandidatura čelí kritice zejména kvůli tzv. zlatému padáku, který si Nosál odnesl z Tepláren Košice. Ten však důrazně popřel, že by se jednalo o něco jiného než běžné odstupné podle zákoníku práce. Jiné hlasy hovoří o možném střetu zájmu kvůli minulému působení v dozorčí radě firmy Gamat CZ, která s plynárnami spolupracuje,ale i ty Nosál označuje za lživé. „Ve firmě nepůsobím, nepovažuji to proto za střet zájmů,“ zdůraznil. 

Mezi politiky koluje úvaha, že Nosál mohl být příčinou, proč Zdeněk Tůma musel opustit vlivný post šéfa finančního výboru magistrátu. Tůma takový scénář nicméně popírá.

Radní hlavního města schválili Nosálovu nominaci na šéfa Pražské plynárenské už v září. O návrhu na jmenování Nosála do funkce bude za dva týdny rozhodovat dozorčí rada podniku. Nahradil by tak Pavla Hurdu z ODS, jehož odvolání požadovala koaliční TOP 09.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…