Topolánkovy výdaje jsou horentní: Kde na to bere?

03.08.2010 9:01 | Zprávy

Mirek Topolánek zřejmě dříve jako politik přiznával menší příjmy, než jaké ve skutečnosti měl. Přesto, že se finančně vypořádal se svou bývalou manželkou Pavlou, a vypadalo to, že již žádné peníze nemá našetřeny, rozhazuje, kde se dá.

Topolánkovy výdaje jsou horentní: Kde na to bere?

Pochybnosti o majetkových poměrech expremiéra a někdejšího šéfa ODS Topolánka vyvstaly hlavně v souvislosti s jeho ostře sledovaným rozvodem s bývalou ženou Pavlou, který proběhl letos 23. února. Topolánková měla dostat téměř vše, Topolánek nic.

Zatímco Pavla Topolánková nedávnou koupila novou nemovitost - chatu v hodnotě dva a půl milionu korun, kterou přidala k bytu na pražských Hradčanech a chatě v Čeladné, a navíc dostala od manžela v hotovosti i 1,8 miliónu korun, Topolánek opět odjel na dovolenou do Toskánska. Pronájem této vily stojí přitom 750 tisíc měsíčně. Podle předpokladů ale měl být expremiér spíše  za chudáka, neboť se po jeho rozvodu zdálo, že je od exmanželky oškubaný jako slepice. Jenže asi není.

Navíc si totiž Topolánek s novomanželkou Lucií Talmanovou platí ještě drahý pronájem bytu v centru Prahy, kde se běžně nájmy šplhají do desetitisíců, exmanželce platí zbytek hypotéky na byt na Hradčanech a synovi Tomášovi z prvního manželství proplácí i nákladná studia v USA. Kde ale na to Topolánek bere?

Vydělal si snad na blahobyt v posledních měsících?

Po odchodu z politiky se přitom z něj stal živnostník. Oprávnění mu 20. dubna vydal živnostenský úřad v Praze 1. Přesto, jak informovaly deníky Blesk a Právo, jeho nynější příjmy na takový nákladný a luxusní život všech osob - tedy nové manželky, syna Nicolase a syna Tomáše, se vší pravděpodobností nestačí. Prostou matematikou se totiž dá sečíst, že ještě jako premiér si sice vydělal slušné peníze (164 900 tisíc hrubého plus 21 100 nezdaněných náhrad), ovšem ty mu asi v kasičce nezbyly.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čeká Američany další nekonečná válka? Tucker Carlson připomněl revoluci

22:05 Čeká Američany další nekonečná válka? Tucker Carlson připomněl revoluci

Scott Horton, ředitel Libertarian Institute, se setkal s moderátorem Tuckerem Carlsonem, aby rozebra…