Soudkyně totiž v rozsudku mimo jiné vyjádřila názor, že „ohromující“ úplatek ve výši 18 milionů eur, téměř půl miliardy korun, nemohl Dalík žádat „jen tak“, ale musel jednat v součinnosti s někým skutečně významným. Soudkyně dále své úvahy rozvedla, že to musel být někdo „z vlády“. Jméno tohoto člověka však v rozsudku nezaznělo, což přimělo obhájce Tomáše Sokola, aby se na místě odvolal, a postoj soudkyně označil za „kritickou záležitost“. Podle něj není možné, aby soudkyně někoho odsoudila, protože pro někoho žádal úplatek, aniž by zjistila, o jakou osobu jde.
Lidové noviny přinášejí informaci na titulní stránce a souvislost naznačují poměrně zjevně titulkem „Topolánův Dalík dostal pět let“. Redakční komentář na titulní stránce je rovnou nazván „trest v zastoupení“. Martin Zvěřina zmiňuje, že v rozsudku zaznělo, že pachatel se domlouval „s osobou či osobami z řad členů vlády“. Nelze se prý ubránit dojmu, že Dalík dostal trest i za ně, za celou tehdejší garnituru.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav