Toto není hoax! Zahradil se zhrozil nad tím, co napsala studentka k Ukrajině

02.10.2022 8:12 | Ze sítí

Žádost Ukrajiny o přijetí do NATO rozproudila obavy, že by v případě kladného stanoviska mohlo Rusko reagovat využitím svého jaderného arzenálu. Podle některých to ovšem není úplně špatná varianta. Kdyby mělo být přijetí Ukrajiny „konec světa“, „umřela bych šťastná a hrdá“, sdílela jedna ze studentek Masarykovy univerzity. Europoslanec Jan Zahradil (ODS) nevěřil svým očím a na postoj upozornil. „Rozhodně lepší, než lézt ruSSákum do rekta,“ podpořili však názor další diskutující.

Toto není hoax! Zahradil se zhrozil nad tím, co napsala studentka k Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

Anketa

Kdo je vítězem komunálních voleb?

22%
66%
8%
hlasovalo: 14500 lidí
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že jeho země podává žádost o „urychlené přijetí“ do Severoatlantické aliance krátce po oznámení ruského prezidenta Vladimira Putina o anexi čtyř Moskvou okupovaných ukrajinských regionů.

„De facto jsme svou cestu do NATO už prošli. De facto jsme již prokázali kompatibilitu s aliančními normami. Pro Ukrajinu jsou reálné – pro reálné na bojišti a ve všech aspektech naší interakce,“ napsal Zelenskyj na svém profilu na telegramu a zopakoval, že bude osvobozeno celé území Ukrajiny včetně regionů okupovaných Ruskem.

Rozhodnutí Ukrajiny požádat o vstup do NATO se však zatím nezdá být zcela na pořadu dne, jelikož například poradce amerického prezidenta Joea Bidena pro národní bezpečnost Jake Sullivan uvedl, že by se o jejím vstupu do aliance mělo jednat „jindy“. Zdůraznil však, že všechna rozhodnutí ohledně členství v NATO jsou věcí kandidátů vstupu a členů aliance.

U mnohých možný vstup Ukrajiny do Severoatlantické aliance vzbuzuje obavy, že by tento krok znamenal možná fatální reakci Ruska.

Že by zničení planety Ruskem za cenu přijetí Ukrajiny do NATO nebylo zcela tragické, však míní studentka sociologie a žurnalistiky Masarykovy univerzity Andrea M., která v jedné z diskusí na sociálních sítích uvedla, že v případě takového konce světa „by umřela šťastná a hrdá“.

Tento příspěvek dosti šokoval europoslance Jana Zahradila (ODS). „Toto není hoax,“ nevěřícně sdílel onen příspěvek a povzdechl si, že „nemůže dojít k vzájemné anihilaci těchto typů s opačně orientovanými typy“ fanklubu pořadatele protivládních demonstrací Ladislava Vrabela.

Jeho povzdechnutí vyvolalo prudkou reakci. „No, byl bych také šťastný. Už aby to bylo. A stejně šťastný budu, až ty vysmahneš z europarlamentu a skončíš v politice. Věřím, že pak ODS bude mít o mnoho voličů více. Čím jsi starší, tím jsi žlučovitější. S Čínou ani s Ruskem to nevyšlo. Mrzuté, že?“ podpořil názor studentky další komentující.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Zahradil mu však doporučil „místo psaní do vlákna“ raději narukoval jako dobrovolník.

„Ano. Mladý člověk, co má nějaké ideály, které přesahují jeho pupek. Opak krajních konzervativců, kteří ztratili kontakt se složitostí současného světa a hledají spásu v návratu do lůna starých, dobrých, tradičních časů, kdy máma byla doma u plotny, a fotři z hospod veleli světu,“ pokračovala diskuse příspěvkem dalšího komentujícího.

„Taky byste hrdě a šťastně umřel?“ tázal se na to Zahradil, načež v odpovědi dostal, že „v 25“ ano.

Komentářová sekce neutichla ani poté a jiný z uživatelů se do europoslance také pustil. „Ona je slečna mladá, možná naivní a plná ideálů... A dost možná se ještě změní. Zato vy pane Zahradile jste starý idiot a tím už zůstanete až do smrti!“ zaznělo.

Po Zahradilově opakování dotazu pak tento přispěvatel odvětil, že „umřít hrdě a šťastně“ by „rozhodně bylo lepší, než lézt ruSSákum do rekta“. „Jako vy,“ dodal ještě směrem k europoslanci ODS.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

Jan Kuchař byl položen dotaz

Co říkáte na tento návrh?

Pořádně slyšíme o úsporách, ale nikdo z politiků nejde příkladem. Jestli není možné, abyste si zmrazili platy – prý kvůli tomu, že by se to týkalo třeba i soudců, proč ještě nikdo nepřišel s tím, aby se platy politiků staly samostatnou skupinou? Pak by bylo přeci vše vyřešeno. Není vše ostatní z vaš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Celý život pomáhám lidem“. Babiš vypustil VIDEO

15:18 „Celý život pomáhám lidem“. Babiš vypustil VIDEO

Prezidentský kandidát Ansrej Babiš představil v sobotu nové předvolební video, ve kterém vysvětluje,…