Internet je z pohledu práva stále ještě Divokým západem. Ačkoliv mnoho výroků by z pohledu práva bylo trestně stíhatelných, pokud by česká policie stíhala každého, kdo se jich dopustí, musela by mnohonásobně navýšit své kapacity. Právníci však jsou toho názoru, že i sociální sítě by měly být kontrolovány a šiřitelé rasové či etnické nenávisti stíháni. Vadí jim například situace, kdy účastníci diskuse oslavovali úspěch Tálibánu a zabití českých vojáků na misi nebo nabádání typu „podřezat děcka vítačů“, což je autentická věta z komentáře k otázce migrantů v ČR.
Petra Gříbková na téma uvedla. „Pokud někdo po diskusi na Facebooku nebo jiné síti půjde a skutečně vyvolá násilí proti nějakému člověku nebo skupině lidí, je jasné, že byl dokonaný trestný čin a všichni účastníci diskuse se velmi pravděpodobně dostanou do hledáčku policie. Ale co, když se zatím ještě nic nestalo…?“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Facebook , rasismus , Vávra , Justice.cz
autor: kas
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
Proč nebyly zapojeny příčné transformátory? ptá se někdejší šéfka ERÚ Alena Vitásková. Blackoutu se …
- 7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska