Trestní oznámení na Českou televizi! Z okolí Miloše Zemana

30. 4. 2018 14:35

Manažerka Alena Vitásková, která mezi lety 2011 a 2017 předsedala Energetickému regulačnímu úřadu, podala trestní oznámení za pomluvu na veřejnoprávní Českou televizi. V dokumentu, který k věci zveřejnil Institut Aleny Vitáskové, se doslova píše: „Pomluvy se ČT dopustila v hlavním zpravodajském vysílání, kdy pravděpodobně záměrně uvedla jiné informace o důvodech trestního stíhání Vitáskové.“

Trestní oznámení na Českou televizi! Z okolí Miloše Zemana
Foto: Screen: TN.cz
Popisek: Prezident Miloš Zeman v TV Nova.

V době zveřejnění údajně nepravdivých informací probíhal v kauze trestního stíhání Vitáskové odvolací soud v Olomouci. V tiskové zprávě, zveřejněné institutem, se dále píše: „Vitásková je přesvědčena, že nepravdivá zpráva byla vydána účelově, aby vyvolala negativní veřejné mínění a tím ji ještě více poškodila. Celou záležitost považuje za hrubý zásah do osobních práv, společenskou, zdravotní a pracovní újmu s trvalými následky. Nejdříve Českou televizi požádala o omluvu a nápravu takto nepravdivých výroků na její osobu. Jelikož se Česká televize neomluvila, aby alespoň částečně snížila dehonestující dopad svých zpráv na její osobu a rodinu u široké veřejnosti, rozhodla se Alena Vitásková podat trestní oznámení.“

Anketa

ČT odvysílala úspěšný film Metanol. Myslíte si, že stát ošetřil věci tak, aby se ,,Metanolová aféra" už nemohla opakovat?

4%
96%
hlasovalo: 3187 lidí

Alena Vitásková byla minulou středu hostem pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1. Prezident Miloš Zeman oznámil úmysl vyznamenat Alenu Vitáskovou 28. října, v rámci oslav sta let republiky, státním vyznamenáním za její boj proti tzv. solárním baronům. „Mohu vám říct, že to pro mě byl opravdu šok, protože po těch šesti letech de facto útlaku i ze strany státu slyšet od pana prezidenta, že mi chce udělit státní vyznamenání, tak mi to vhrnulo slzy do očí. Stále mám z toho obrovskou radost a ani si možná nedokážete představit, jakou čest jsem pociťovala, mám z toho nesmírnou radost. Další radost se objevila i na ulicích, protože mi přáli cizí lidé, což mě úplně šokovalo,“ svěřila se Vitásková. Alenu Vitáskovou pojí se Zemanem i pracovní vazby. V listopadu 2017 byla členkou prezidentovy výpravy do Ruska jako lidskoprávní aktivistka. 

Vitásková po svém odchodu z čela ERÚ založila Institut Aleny Vitáskové, který si klade za cíl ochranu lidských práv a svobod. Institut prý bude mít dvě sekce. Jedna se bude zabývat lidskými právy v Česku, druhá pak v zahraničí. Vitásková byla v roce 2016 nepravomocně odsouzena k odnětí svobody ve výši 8,5 let v kauze solárního podvodu na Chomutovsku. Vitásková se proti rozsudku odvolala a vyjádřila záměr bránit se všemi dostupnými prostředky. Následně byla v lednu 2018 pravomocně zproštěna obžaloby. V témže roce také kandidovala do Senátu za Úsvit – Národní Koalice v obvodu Ostrava-město. Se ziskem lehce přes 12 % skončila čtvrtá.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mak

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takhle tedy ne! Chtějí nám zavřít uhelné elektrárny? Docent Konvička udeřil na klimaaktivisty

15:51 Takhle tedy ne! Chtějí nám zavřít uhelné elektrárny? Docent Konvička udeřil na klimaaktivisty

Martin Konvička jako docent biologie sepsal zamyšlení nad tím, jak současné zelené šílenství kolem š…