Tři čtvrtiny občanů věří České národní bance, ukázal průzkum

03.10.2012 16:55 | Zprávy
autor: mp

Průzkum agentury STEM ukázal, že lidé nadále věří České národní bance. Tato instituce si vysokou důvěru občanů drží už od roku 2005. Zdá se navíc, že ekonomická krize důvěru občanů v ČNB ještě posílila.

Tři čtvrtiny občanů věří České národní bance, ukázal průzkum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

"České národní bance důvěřují více než tři čtvrtiny občanů České republiky (78 %). Mezinárodnímu měnovému fondu vyslovuje důvěru méně než polovina české veřejnosti (44 %). Zatímco důvěra v ČNB se v posledních letech drží na stabilně vysoké úrovni, důvěra v MMF od roku 2010 oslabovala. Aktuální výzkum však naznačuje zastavení propadu důvěry v MMF," ukázal průzkum.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

21:12 Zahnaní do kouta. Samková se podělila o zkušenosti s Íránem. A varuje

Svět se řídí pokrytectvím a dvojím metrem, které se promítá od mezinárodní politiky až po mezilidské…