Tři dobra od Havla, Klause a Zemana. Středula by je chtěl jako prezident spojit

13.06.2022 17:15 | Zprávy
autor: vef

O tom, proč se rozhodl kandidovat – a nejen o tom, hovořil v Prostoru X předseda Českomoravské konfederace odborových svazů a možný kandidát na prezidenta Josef Středula.

Tři dobra od Havla, Klause a Zemana. Středula by je chtěl jako prezident spojit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

„Myslím si, že to není žádný střet zájmů. Pokud by to mělo být řešeno jako střet zájmů, tak by se to muselo řešit nějak generálně v zákoně,“ poznamenal Středula úvodem, jenž tak odmítl, že by byl ve střetu zájmů – tím, že je zároveň předsedou odborů a prezidentským kandidátem. „Každý má nějakou profesi, která budoucí kandidáty živí...,“ zmínil, že aby měl každý stejnou startovní čáru, museli by se kandidáti potkat na úřadu práce. „Je to stejná situace, jako když je někdo premiérem a jeho partaj kandiduje. Může někdo říkat, že je ve výhodě. Ale on takto byl zvolen, byl zvolen řádným premiérem, byl jmenován premiérem v souladu se zákonem – a že jeho politická strana kandiduje, je podle mého v pořádku,“ dodal k tomu Středula. On sám jako odborový předák není podle svých slov v žádné politické funkci. 

Proč chce být prezidentem? „Myslím si, že mám České republice co dát, a jsem o tom přesvědčen. V mém případě si myslím, že Česká republika by si měla mnohem více vážit vlastních lidí – to znamená stejně tak občanů jako lidí, kteří tady pracují, stejně tak podnikatelů jako zaměstnanců. Myslím si, že za těch 30 let toho České republice hodně schází,“ dodal Středula. Podle jeho slov si Česko váží svých lidí daleko méně, než by mělo. „Vláda se málo věnuje svým vlastním lidem, podnikatelé se obracejí na nás, odbory, že jsou nespokojeni s tím, jak se pomáhá v té době inflace, v době vysokých cen, že je to ničí, obávají se budoucnosti a myslím si, že je to jeden z takových významných aspektů,“ dodal Středula.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …