Trik USA, jak k nám dostat rakety, varoval Putin. A řekl dva vtipy o armádě

14.12.2017 12:14

Ruský prezident Vladimir Putin pohovořil na bilanční tiskové konferenci i k mezinárodní situaci a o zbraňových systémech – mimo jiné i o raketách středního doletu.

Trik USA, jak k nám dostat rakety, varoval Putin. A řekl dva vtipy o armádě
Foto: Personal website Vladimir Putin
Popisek: Vladimir Putin

„My jsme se neopírali pouze o dohody, které zajišťují mezinárodní bezpečnost. USA odstoupily od zásadní smlouvy týkající se vyváženosti zbrojení z vlastní vůle. Nyní hovoříme o prodloužení dohody o zbraních středního a dalekého doletu,“ řekl k této otázce Putin.

Anketa

Babiš navrhuje poslat naše vojáky chránit hranice Libye. Schvalujete to?

35%
65%
hlasovalo: 6510 lidí

„Zase je to informace zpracovávaná nejrůznějšími propagandisty, aby umožnila Americe odstoupit i od této dohody. Zdá se, že se to opět snaží hodit na nás. Ale co fakticky dělají? Snaží se nainstalovat protiraketové systémy řekněme v Rumunsku, a jak to tam umístili. Dali tam startovací rampy a prostě je stáhli z moře na pevninu. Tyto systémy lze snadno nicméně nahradit za startovací rampy pro rakety středního a dalekého doletu. Ten proces už de facto probíhá,“ řekl Putin s tím, že z žádných dohod odstupovat nechce.

„Slyšíme ve Spojených státech, že je nevýhodné mít ty smlouvy, které existují nyní. Budou-li USA jednostranně odstupovat od smluv, bude to velmi špatné pro uchování mezinárodní stability a bezpečnosti,“ podotkl Putin.

Výdaje na zbrojení pak Putin okomentoval následovně: „Zajistíme naši vnitřní bezpečnost, aniž bychom se nechali zatáhnout do závodů ve zbrojení.“

„Výdaje na zbrojení jsou vyvážené, a to v souvislosti s několika okolnostmi. Za prvé– musíme zajistit naši národní bezpečnost. Za druhé – nesmíme zavinit destrukci ekonomiky,“ řekl Putin, že vojenské výdaje na zbrojení jsou předpokládány ve výši 1,4 trilionu na nákup a 1,3 na průběžnou opravu. „Je to podle dnešního kurzu asi 46 miliard dolarů. Ve Spojených státech je podepisován zákon převyšující 700 miliard dolarů. Může si naše země dovolit takové výdaje? Ne, ale nám stačí výdaj ve výši 46 miliard,“ sdělil Putin.

„Můžete samozřejmě argumentovat, že i to je mnoho, ale je tu známý vtip, kde se říká, že kdo nechce krmit svoji armádu, může krmit cizí. A ještě jeden vtip: Bývalý důstojník, k němu přijde jeho syn a ptá se ho: Synu, měl jsem tady kord. – Ne, nezlob se, já jsem ho vyměnil se sousedem za hodinky. – To jsi šikovný, ale představ si, že zítra přijdou banditi a mě zabijí a ty jim řekneš moskevský čas,“ zakončil Putin tiskovou konferenci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

18:52 Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

V Poslanecké sněmovně se v týdnu konal seminář k financování České televize. Za zavřenými dveřmi se …