Tripartita nesmí být trialog hluchých, říká Falbr

21.09.2010 18:24

Europoslanec, sociální demokrat a dlouholetý odborář Richard Falbr pozitivně ohodnotil úterní demonstraci státních zaměstnanců.

Tripartita nesmí být trialog hluchých, říká Falbr

Falbr se mimo jiné ostře ohradil proti rétorice ministra financí z TOP 09 Miroslava Kalouska, který čas od času hovoří o nutnosti propustit „chovné" a zaměstnávat jen ty „tažné".

Stále chybí zákon o státní službě

Podle bývalého odboráře Falbra jsou taková slova maximálně urážlivá. Je prý bezpodmínečně nutné, aby byl co nejdříve schválen zákon o státní službě, který by zaměstnancům republiky poskytl jasný řád pro kariérní postup.

Sociálnědemokratický europoslanec rovněž zkritizoval minulou vládu za podcenění hrozby ekonomické krize. „Topolánkova vláda a ministr financí Kalousek mluvili o tom, že krize nebude," a nepřipravili tak nutná rozpočtová opatření, proto podle Falbra nesou za současný stav velkou část viny.

Blíží se volby

„Dosáhli toho, že si vláda neuvědomila, že jim projde všechno, jak si myslí," zhodnotil ve Dvaceti minutách radiožurnálu exodborář přínosy úterní demonstrace. Dodal, že nyní snad budou politici více naslouchat požadavkům odborů. „Jim to nemůže být jedno, vždyť je před volbami," připomněl Falbr.

Dodal, že občanská demokracie před volbami slibovala 170 tisíc nových pracovních míst, ovšem státní sektor hodlá propouštět a stejná situace je i v soukromé sféře, kam kvůli úsporným opatřením přiteče méně peněz. Typickým příkladem jsou podle falbra stavební firmy, které již nyní kvůli zastaveným stavbám dálnic snižují stavy.

Všichni musí víc naslouchat

Na závěr debaty Richard Falbr odborářům poradil, aby co nejintenzivněji vyjednávali, to samé doporučil i vládě. Zdůraznil, že tripartita musí být diskusí, ne „trialogem hluchých".

Dále čtěte:

Píšťalky a slivovice. Policisté přijeli demonstrovat a řídili dopravu

Nebrblejte a dělejte, vyčinil demonstrantům muž. Jak dopadl?

Foto: Falbr.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jac

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

7:17 Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

Slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše o muslimské Evropě se stala terčem posměšků. Herní vývojář Danie…