Tuhý se cítí jako lékař: Chce policii vyléčit ekonomické a personální rány

19.04.2014 21:00

Nový policejní prezident Tomáš Tuhý svůj úkol v čele policie přirovnává k úkolu lékaře. V tomto smyslu se vyjadřoval v rozhovoru, který poskytl serveru Aktuálně.cz. Vyjádřil se také k pochybnostem o práci jeho nynějšího náměstka Martina Vondráška, které vznesl v době, kdy Vondrášek šéfoval pražské policii, bývalý policejní prezident Petr Lessy.

Tuhý se cítí jako lékař: Chce policii vyléčit ekonomické a personální rány
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah v metru
reklama

Dlouhodobě znám rány, které policie utrpěla, říká Tuhý a v příměru k lékařskému prostředí pokračuje: „Léčil jsem na různých úrovních nemoci, které policii sužují, a je pro mě důležité, že s tím, obrazně řečeno, lékařským týmem ostatních manažerů chceme policii zhojit, aby se opravdu vzpamatovala z těch zmíněných ran,“ uvedl s tím, že jde o „rány ekonomické a personální“.

Dále uvedl, že na posty jeho náměstků je vypsáno výběrové řízení. Martina Vondráška, dosavadního šéfa pražské policie, jmenoval do funkce svého náměstka na pouhý jeden měsíc. „…protože termín obsazení postu po řádném výběrovém řízení je stanoven na 15. května,“ uvedl Tuhý.

Server ale upozornil, že bývalý policejní prezident Petr Lessy nebyl s Vondráškem jako manažerem, v době, kdy vedl pražskou policii, úplně spokojený. „Omlouval se veřejnosti za to, že Janoušek například mohl po nehodě telefonovat, a Vondráška dokonce vyzval, ať zváží rezignaci,“ upozornil server. Tuhý ale Vondráška podpořil: „Pokud by pan Vondrášek selhal jako manažer, tak už by tady nebyl. I vy, novináři, byste vytvořili patřičný tlak na to, aby rezignoval,“ uvedl s tím, že pokud se Vondrášek přihlásí do výběrového řízení na post náměstka policejního prezidenta, je na hodnotící komisi, aby jeho minulost prověřila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

8:15 Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

„Kolaborant, co si nechával platit z veřejných peněz propagační články do Playboye,“ neudržel se pře…