Tupci a idioti. Naprostá nehoráznost, eurobuzerace a vydírání. Brusel nám vyhrožuje kvůli tomu, že nepřijímáme uprchlíky, a tohle nám řekli čeští politici…

14.02.2017 4:42

ANKETA Euronews.com informovaly, že místopředseda Evropské komise Frans Timmermans řekl, že státy EU si zatím přerozdělily pouze 12 tisíc migrantů na základě dohodnutých „dobrovolných“ kvót ze září 2015. Timmermans řekl, že pokud do března nebude posun, Evropská komise může zavést proti státům EU sankce (proceduru o porušení práva EU) a tento postup EK jistě zváží.

Tupci a idioti. Naprostá nehoráznost, eurobuzerace a vydírání. Brusel nám vyhrožuje kvůli tomu, že nepřijímáme uprchlíky, a tohle nám řekli čeští politici…
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Vypískání vlajky EU

Timmermans řekl, že Evropská komise může „zahájit proceduru o porušení práva EU (‚infraction procedure‘)… A jistě to zváží“. Březen, kdy má vyjít další zpráva o této věci, má být „správný moment pro zvážení dalších možností, jestli budou nezbytné“, dodal.

Vedení EU si nevzalo ponaučení z Brexitu a dál dělá vše pro rozpad EU

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, zda by měla ČR ustoupit tlaku Evropské komise a přijmout další migranty. Drtivá většina politiků, kteří odpověděli, požadavek Bruselu odmítá a podle nich bych se v tomto měli EU vzepřít.

„Česká republika podle usnesení Poslanecké sněmovny nemá přijímat žádné kvóty, tedy ani žádné migranty,“ odpověděl ParlamentnímListům.cz předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip.

Anketa

Má kolem sebe Miloš Zeman na Pražském hradě dobré spolupracovníky?

30%
70%
hlasovalo: 3428 lidí

Předseda hnutí ANO a první vicepremiér Andrej Babiš na dotaz neodpověděl.

Místopředsedkyně TOP 09 a poslankyně Jitka Chalánková připomněla usnesení Poslanecké sněmovny, které odmítá kvóty na imigranty. „Jde o usnesení, které jsem navrhla a Poslanecká sněmovna ho schválila. Názory se od té doby nezměnily. Tato otázka, tedy otázka migrace, musí zůstat v kompetenci národních států. Pokud by EU dál vnucovala národním státům něco, s čím ji opakovaně odmítly, bylo by to pro mne zklamání z EU,“ dodala Chalánková.

„V žádném případě imigranty nepřijímat! Vedení EU si nevzalo ponaučení z Brexitu a dál dělá vše pro rozpad EU. Žádná reforma, žádná smysluplná řešení. Když jsem s Timmermansem mluvil, zdál se mi jako pragmatický člověk. Mluvili jsme o co nejrychlejším řešení nelegální migrace, o ochraně vnější hranice. Uplynul čas a EU se stále motá dokola. Bohužel už i on se přidal na stranu Junckera, Mogheriniové a dalších. Místo řešení přehazují zodpovědnost na členské státy, které ale imigranty do Evropy nezvaly. To udělala kancléřka Merkelová a dopadlo to katastrofálně. Vzkazuji panu Timmermansovi, aby přestal vyhrožovat a začali jsme řešit věci zdravým rozumem,“ řekl redakci předseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch.

„Česká republika zastává stálý názor, že povinné kvóty nefungují a fungovat nebudou. To, že Evropská komise stále zůstává na svém, podle mě špatném rozhodnutí, ukazuje na nedostatek sebereflexe a invence komise. Frans Timmermans podobně jako pan Juncker stále vyhrožují, což potvrzuje odtrženost těchto politiků od reálného života a reálného řešení současných bezpečnostních problémů. Rozhodně nelze ustupovat tomuto mediálnímu tlaku. A pokud by Evropská komise přistoupila k nějakým sankcím, pak bych se obrátil na Evropský soudní dvůr,“ uvedl místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Antonín Seďa.

Násilná fašizující a diktátorská povaha bruselské autokracie

„Moc rád bych napsal ‚o nás bez nás‘, ale to bych křivdil Bruselu, jelikož kvóty a přerozdělování migrantů tehdy navrhli a schválili i čeští europoslanci za ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a další, takže si stěžujme v první řadě u Sobotkovy vládní koalice, která svým postojem zradila většinu občanů České republiky. Sankcemi EU vůči nám se jen projeví v plné nahotě násilná fašizující a diktátorská povaha bruselské autokracie. Odpovědnost přitom padá na naše vlezdobruselisty, tím mám na mysli Sobotkovu vládu a jejich europoslance, kteří tady lidem lžou a říkají pravý opak, než dělají v Bruselu. Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie od počátku konzistentně odmítá diktát Bruselu, migraci i pronikání islámu do Evropy a žádáme referendum o vystoupení České republiky z EU. Vystoupení z EU a obnovení naší suverenity je jediným systémovým a funkčním řešením. Prosazujeme co nejužší spolupráci suverénních evropských států bez diktátu Bruselu. Současná EU je nereformovatelná,“ odpověděl předseda SPD a poslanec Tomio Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

„Kdybychom byli aktivní a navrhli vlastní řešení místo pouhého trucování, nebylo by nutné ustupovat,“ uvedl čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.

„Neustoupit, máme v tom snad jasno,“ reagoval místopředseda poslaneckého klubu ANO Bronislav Schwarz.

„Česká republika by neměla přijímat žádné migranty,“ reagoval expert ODS na školství Václav Klaus ml.

„Ať si to zkusí a do roka budeme mít referendum o vystoupení z EU,“ reagoval europoslanec Svobodných Petr Mach.

„Pokud víme, koho přijímáme, pokud jsou to lidé v nouzi, kteří mají na azyl nárok, pak jistě můžeme několik set až tisíc přijmout. Myslím, že vláda má velmi dobře stanovené integrační podmínky. Je na ní, aby zvážila možnosti pro další přijetí, tu dosavadní kvótu jsme zatím nenaplnili,“ uvedla europoslankyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová.

„Měli bychom se připojit k iniciativě maďarského premiéra Orbána a vyjádřit ochotu poskytnout azyl těm Francouzům a Nizozemcům, kteří budou ze svých zemí prchat před nezvládnutou vlnou migrace. Osobně bych se přimlouval i za uprchlíka Timmermanse. Politice sice nerozumí, ale jinak je to velice kultivovaný člověk,“ reagoval europoslanec ČSSD Jan Keller.

„Inovace mám rád i v jazyce. Co takhle ‚eurobuzerace‘? Kdokoli naším jménem přistoupí i na tu poslední, politicky se odepíše. My žádné kolonie jaktěživ neměli. ‚Třetí svět‘ nedrancujeme ani za časů ‚globalizace‘. Panstvo, jehož jménem nás Timmermans okřikuje, změnilo naopak v polokolonii i nás. Sebemenší dividendy nemáme ani z válek za ‚změnu režimu‘. Tím jediným, komu nesou ‚dividendu‘ i tady, je pár hochštaplerů, ochotných podpořit i masové vraždění. Ať si Timmermans žene k odpovědnosti je. Na účet nás všech – natož na našem území – však ani náhodou,“ uvedl místopředseda KSČM Josef Skála.

PhDr. Josef Skála, CSc.

  • KSČM
  • historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • mimo zastupitelskou funkci

Europapaláši brzy zničí EU

„Nepřijímat imigranty. To je zásadní věc. Nelze ustoupit,“ reagoval europoslanec ODS Jan Zahradil.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

„Můj názor se nemění. Česká republika se v přijímání uprchlíků musí řídit svými a mezinárodními zákony a je povinna chránit bezpečnost svých občanů. Ani Evropská komise nemůže požadovat nic jiného,“ říká senátor TOP 09 Tomáš Czernin.

„Ne, ne a stokrát ne! Doprkýnka, říkám to a taky hlasuji podle toho stále dokola. To si nikdo nevšiml? Nikoli Velká Británie, ale europapaláši brzy zničí EU. Brečet však nebudu. Zvláště blíží-li se u sousedů vedle v říši souboj o křeslo kancléře Mutti Angely s Genosse Schulzem. To je tedy fakt super výběr. Asi jako mezi gilotinou a šibenicí. Snad zase nebudeme muset zadrátovat hranice,“ reagoval poslanec ČSSD Jiří Koskuba.

„Spolupráce členských států EU nemůže být založena na diktátu. Má-li být migrace řešena společně, je třeba využít nabízený potenciál jednotlivých zemí. Řešení migrace není pouze o bezhlavém přijímání migrantů, ale i o jiných formách pomoci a ČR nabízí především finanční pomoc, dále vysíláme naše policisty na hlídání makedonské hranice, vysíláme lékařskou pomoc a pomáháme s vybavením nemocnic a další. V loňském roce došlo k relokaci 52 uprchlíků z Řecka do ČR. Není to mnoho, ale v porovnání s jinými zeměmi to není nejhorší stav. Obecně bylo relokováno malé číslo uprchlíků v rámci celé EU. Chápu, že nervozita stoupá, a to především proto, že relokace 150 000 uprchlíků by měla být dokončena v říjnu letošního roku a dosud nebylo přemístěno ani deset procent z celkového množství. Chyba není pouze na straně členských států, ale i na straně Itálie a Řecka,“ uvedla poslankyně ANO Ivana Dobešová.

„Brusel bude bezesporu vytvářet nástroje na donucení zemí k rychlejšímu postupu. ČR by se ale neměla nechat natlačit k žádnému zrychlenému postupu přijímání uprchlíků, protože bezpečnost vlastních obyvatel musí být vždy na prvním místě. Měli bychom dále pomáhat prosadit strategii takzvané pružné solidarity, kterou předložila Slovenská republika v době svého předsednictví a která předpokládá využít právě nabízený potenciál jednotlivých zemí při řešení migrační krize místo diktátu jedné části členských zemí těm ostatním. V případě, že Brusel přistoupí k sankcím z důvodu pomalých relokací, může se opravdu naplnit obava předsedy Evropské komise Junckera, že se EU rozpadne do jednotlivých bloků, které budou v EU hájit své vlastní zájmy,“ dodala Ivana Dobešová.

Primitivní vydírání a výhrůžky fašistů

„Jde o primitivní vydírání, které z historie známe dobře od Němců z roku 1938. Výhrůžky pana Timmermanse jsou jasným projevem liberálně-demokratického fašismu, o kterém jsem již mnohokrát psal. Přičemž fašismus definuji v jeho základním významu: ze síly svazku – liktorské pruty se sekyrou, fasces, jsou původním symbolem fašismu a daly mu jméno. Fašismus v obecném smyslu tendence i násilím vnucovat okolí své názory, které svou nepřijatelností mají nebezpečný dopad na společnost. Přitom migrační krize je důsledkem neschopnosti byrokratů EU a států na vnější hranici schengenského prostoru. Migrační vlnu měli zastavit i silou. To se dodnes nestalo, jenom EU platí miliardy výpalného diktátorskému Turecku, že pozastavilo proud migrantů, který s velkým smíchem pouštělo do Evropy. Na tomto liberálním fašismu má lví podíl též Německo, které se stalo doslova centrem migrantů posledních dvou let za nadšeného provolávání slávy a vítacích proslovů kancléřky Merkelové. Kecy pana Timmermanse jsou signálem, že z EU se stává byrokratická mafiánská diktatura západoevropských úředníků,“ uvedl senátor Jaroslav Doubrava.

„Přiznejme si, že EU ztrácí po Brexitu smysl. Zmizí protiváha velkého počtu poslaneckých eurohlasů z odcházející Velké Británie. Tím se dominantní stanou dvě silně zamindrákované země – Německo a Francie. Dvě generace Němců byly masírovány liberální sprchou pod tlakem kvůli ‚odkazu‘ druhé světové války do naivního nekritického liberalismu, se kterými si dělá německá politická liberální soldateska, co chce. Politikou si vydělávající liberální Francouzi (liberální fašisté) zase nemohu skousnout, že již nejsou mocnost, a snaží se zviditelnit vždy nejpitomějším ‚liberálním‘ způsobem, viz ‚osvobození‘ Iráku a Libye od diktátorů a jejich vložení do rukou islamistů. EU pro malé státy, jako je ČR, proto nemá smysl. Lidé to již cítí dlouho. Agentura SANEP přinesla průzkum z března 2011, kdy 57,9 procenta dotázaných vnímá EU jako neefektivní a nedůvěryhodný cirkus. Proti ještě hlubší federalizaci EU bylo 60,6 procenta dotázaných. Od té doby již uplynulo přes pět let a situace je stále horší. Má vůbec smysl být v organizaci, kde vládnou takoví tupci a idioti jako pan Timmermans?“ dodal Doubrava.

„Myslím si, že se k migrantům neotáčíme zády. Vyjádření místopředsedy Evropské komise chápu jako vyhrožování, kterého se nesmíme zaleknout. Takovému tlaku nesmíme v žádném případě ustoupit. Povinností nás politiků je bránit a chránit naše občany, společnost, naše kulturní hodnoty. Jde přece především o naše děti, ke kterým máme povinnost předat jim zem, ve které se dá šťastně a beze strachu žít,“ uvedla poslankyně ČSSD Pavlína Nytrová.

„Česká republika by raději měla jít s EU do střetu, nikdy by neměla v otázce migrace ustupovat. Masivní migraci zavinily Německo, Itálie a Řecko svou neschopností,“ míní senátor ODS Jaroslav Zeman.

Co jste si v Bruselu sami navařili, to si také sami snězte

„Toto je další z řady příkladů toho, jak jsou lidé v Bruselu odtrženi od reality života, jak myslí, ba dokonce mocensky rozhodují. Česká republika nebyla vojensky aktivní při strhávání či pokusech o strhávání režimů v domovských zemích migrantů a ani se nespolupodílela na ekonomickém a surovinovém drancování. K přerozdělování migrantů jsme se vyjádřili snad dost srozumitelně, a pokud tomu místopředseda Evropské komise Timmermans nerozumí, asi bude potřeba mu to zopakovat. ČR nesmí tlaku z Bruselu v žádném případě ustoupit, a to ani za cenu sankcí. Žádné zboží ani peníze nemohou převážit bezpečnost a národní zájmy. Žádný politik k tomu také od voliče nedostal mandát. V zahraničí se o nás a bez nás už jednou rozhodovalo, a to 30. 9. 1938 v Mnichově. Myslím, že většina národa to má ještě v paměti. Takže za mě. Co jste si sami navařili, to si také sami snězte,“ reagoval poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

„Myslím, že tady by měla sehrát svou úlohu V4. ČR by v této otázce měla být součástí společného postoje států V4. Hrozby, které vysílá Evropská komise, mají zastrašit malé státy, což považuji za nehorázné. Proč Evropská komise neposílala podobně tvrdé postoje proti vybombardování Iráku, likvidaci Libye a podpory vzbouřeneckých skupin v Sýrii?! Dnes chce řešit důsledek na náš úkor. ČR v současnosti se reálně a přiměřeně podílí na solidárních akcích,“ domnívá se poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

„Tento stav ukazuje, že kvóty byly, jsou a budou nesmysl. Komise EU už by měla tento návrh odmítnout a přijít s něčím novým,“ reagoval europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

„Co je to za výhrůžky Evropské komise? Jaké sankce? Česká republika by neměla podlehnout tlaku Evropské komise,“ uvedl senátor ODS Jiří Burian.

„Myslím si, že je to naprostá nehoráznost. Ustupovat není kam. Stačí se podívat na mapu světa v dobách největšího rozmachu kolonialismu a ta hovoří za vše. Podle toho by se měly stanovit kvóty. To by bylo jediné spravedlivé. Je to další z důkazů, že Evropská komise ztratila zcela smysl pro realitu,“ říká poslanec KSČM Vojtěch Adam.

„Naše stanovisko je jasné. Je vidět, že se někteří moulové z Brexitu nepoučili,“ reagoval poslanec ANO Pavel Plzák.

Nátlak je důvod, proč EU čelí krizi a občané ztrácejí důvěru

„Tento postup, tedy procedura o porušení práva EU, je jen úvahou nad možným řešením této problematiky. Navíc jde celkově o nefunkční systém, a proto nevidím důvod k překotné reakci ze strany České republiky. Mimochodem, příkazy, které neakceptují jiný názor, a nátlak bez hledání kompromisů jsou jedním z důvodů, proč EU čelí krizi a občané ztrácejí důvěru v toto společenství,“ říká poslankyně ČSSD Dana Váhalová.

„Ne, Česká republika by neměla ustoupit tlaku a migranty by přijímat neměla,“ reagoval poslanec ODS Ivan Adamec.

„Určitě jde o slovní nátlak. Jsem si jistý, že ve smlouvě o přistoupení do EU není o ekonomických migrantech ani slovo. Nadále musí vláda trvat na dobrovolnosti členských zemí je přijímat, nebo odmítat,“ míní poslanec ANO Vlastimil Vozka.

„Stále mi rozum nebere, proč k nám brát migranty, kteří chtějí do Německa nebo Švédska či do Británie,“ reagoval poslanec ČSSD Stanislav Huml.

„Odpověď je podle hesla ‚přijali jste si něco bez nás‘ o nás, tak si ten hořký pohár vypijte do dna. Pokrytectví EU je dlouhodobě známé a hra na city už přestala fungovat. Když se z ekonomických migrantů stali samí syrští uprchlíci a otevřely se nezákonně hranice Schengenu. A nevím, proč by měla celá Evropa řešit volební problémy Francie a Německa a strach jejich elit z vlastních občanů. Česká republika je připravena pomoci a již mnohokrát v minulosti to prokázala. Žije mezi námi přes půl milionu cizinců zcela bez problémů. Ale jsou cizinci ochotni přizpůsobit se naší společnosti a zvyklostem?“ uvedl poslanec KSČM Leo Luzar.

Podle posledních údajů Komise EU ČR zatím v rámci přerozdělování přijala 12 osob z Řecka. Pro tuto část programu už Praha nabídla 30 míst, podle dohody by měla ale přijmout z Řecka 1 655 lidí. Z Itálie Česko nepřevzalo nikoho. Nabídlo 20 míst a kvóta je 1 036 osob.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

22:01 Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

„Všichni rozzuření doběla!“ Ve frontách na covid testy lidé nadávají na opatření i nekonečné čekání.…