Turisté, pozor. V této členské zemi NATO vás zavřou za kritiku prezidenta

19.04.2016 20:14

Německá vláda vyslovila souhlas se stíháním německého satirika Jana Böhmermanna, který v německé televizi ZDF kritizoval tureckého prezidenta Erdogana. Krátce na to sága s názvem „nepřijatelná kritika země půlměsíce“ pokračuje. Německé ministerstvo zahraničních věcí varuje turisty mířící do Turecka, aby se vyvarovali rozebírání politických témat na veřejnosti.

Turisté, pozor. V této členské zemi NATO vás zavřou za kritiku prezidenta
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka

Server První zprávy informuje s odvoláním na časopis Focus o prohlášení německého ministerstva zahraničí, které varovalo německé turisty mířící do Turecka, aby si dali pozor na to, co říkají na veřejnosti. Měli by se raději vyhnout rozebírání politických otázek, a nepřijatelná je také podpora teroristických organizací.

Turci označují za teroristickou organizaci také Kurdskou stranu pracujících, takže kurdské téma by mělo také zůstat tabu, pokud si němečtí turisté chtějí dovolenou v klidu vychutnat. „Důrazně doporučujeme nevyhlašovat veřejně politická prohlášení odsuzující Turecko, zejména vyjadřovat sympatie k teroristickým organizacím,“ varuje resort.

Celou zprávu v němčině naleznete zde.

Toto varování zaznělo v prohlášení ministerstva pod bodem Zvláštní ustanovení trestního práva. Sluší se dodat, že německá vláda důrazně odmítá souvislost mezi stíháním satirika Böhmermanna a zmíněným doporučením. To totiž bylo připraveno dříve, než vypukla satirikova kauza.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …