Tusk jde v Polsku k soudu. Máte se čeho bát a ani ta bruselská funkce vás nezachrání, hrozí mu Kaczyński

03.08.2017 20:46

O Polsku se poslední dobou píše v Evropské unii stále častěji. Nejen kvůli tomu, že Polsko odmítá přijímat uprchlíky na základě kvót nebo kvůli kontroverzní reformě justice, kterou prosazuje polská vládní strana Právo a spravedlnost. Teď se Polsko dostává do médií ještě kvůli letecké tragédii u ruského Smolenska, při které zemřel bývalý prezident Lech Kaczyński a s ním dalších více než 90 lidí na palubě.

Tusk jde v Polsku k soudu. Máte se čeho bát a ani ta bruselská funkce vás nezachrání, hrozí mu Kaczyński
Foto: commons.wikimedia.org/Andrzej Barabasz
Popisek: Donald Tusk

Faktický šéf vládní strany a bratr bývalého prezidenta má za to, že tato tragické nehoda polského vládního letadla u Smolenska nebyla dosud uspokojivě vysvětlena. Úřady proto pokračují ve vyšetřování případu. Na prokuratuře ve Varšavě vypovídal také předseda Evropské rady a bývalý polský premiér Donald Tusk.

Jaroslaw Kaczyński poznamenal v rozhovoru pro televizi Trwam, že se Tusk „má čeho bát“, protože pokud se ukáže, že nejednal zodpovědně při vyšetřování této kauzy, neochrání ho ani to, že je teď vlastně prezidentem EU. S odvoláním na polskou televizi o tom informovala ČTK.

Celý článek naleznete zde

Ale Tusk to vidí jinak. Poté, co jako svědek vypovídal na prokuratuře ve Varšavě, předstoupil před novináře a v narážce na slova Jaroslawa Kaczyńského prohlásil, že „se nemá čeho bát. Kaczyński mě nevystraší.“ Jeho slova přinesl server deníku Rzeczpospolita.

V očích Jaroslawa Kaczyńského prý opakovaně viděl touhu zničit ho, ale Tusk se podle svých vlastních slov nemá čeho bát, protože v případě takových tragédií platí určitá pravidla, jak postupovat, a ta byla dodržena. Tato tragédie by proto neměla být zneužita v politickém boji. Kaczyňski je však podle Tuska posedlý teorií o spiknutí a nenechá si vysvětlit, že je to nesmyslná teorie.

Celý článek v polštině naleznete zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí

20:02 Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí

Česká televize v přímém přenosu odvysílala rozlučku s kariérou tenisty Radka Štěpánka. Té se účastni…