Ty pokrytče! Výzva, aby se Nečas omluvil občanům, rozpoutala ve straně peklo

03.07.2013 13:28 | Zprávy

Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka z ODS přišel s návrhem, že by se Petr Nečas měl omluvit voličům za to, že destabilizoval politickou situaci. Mezi občanskými demokraty ale jeho nápad nenalezl příliš pozitivní odezvu.

Ty pokrytče! Výzva, aby se Nečas omluvil občanům, rozpoutala ve straně peklo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přemysl Sobotka na kongresu ODS

„Myslím, že bychom se měli omluvit, respektive Petr Nečas, který své osobní problémy dostal tak daleko, že v daném okamžiku podal demisi a tím padla celá vláda. Destabilizoval celou situaci, ty důvody jsou pro nás jako pro ODS personifikovatelné,“ řekl Sobotka v ČT.

ParlamentníListy.cz oslovily předáky ODS, zda s Přemyslem Sobotkou souhlasí, případně zda by se ODS neměla omluvit ještě za další věci, jako je třeba zvyšování daní. Sobotka podporu ale příliš nezískal a sklidil i ostrou kritiku.

Plané moralizování pokryteckých lidí

„Kdyby právě Přemysl Sobotka nevystoupil a nenastavil mravní zrcadlo přesně v okamžiku, kdy je to pro pana Sobotku zdánlivě osobně nejvýhodnější, musel bych si myslet, že se politický svět otáčí obráceně. Neotáčí. Navrhované gesto považuji za plané moralizování od lidí, kteří po léta ve vedení strany seděli, podíleli se na rozhodnutích a nemohou se přece tak snadno a pokrytecky zbavit své zodpovědnosti. Bylo to tak v Sobotkově případě s předsedy Klausem, Topolánkem a nyní s Nečasem. Je to bohužel směšné!“ uvedl pro ParlamentníListy.cz europoslanec ODS Ivo Strejček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…