Ty pokrytče! Výzva, aby se Nečas omluvil občanům, rozpoutala ve straně peklo

03.07.2013 13:28 | Zprávy

Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka z ODS přišel s návrhem, že by se Petr Nečas měl omluvit voličům za to, že destabilizoval politickou situaci. Mezi občanskými demokraty ale jeho nápad nenalezl příliš pozitivní odezvu.

Ty pokrytče! Výzva, aby se Nečas omluvil občanům, rozpoutala ve straně peklo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přemysl Sobotka na kongresu ODS

„Myslím, že bychom se měli omluvit, respektive Petr Nečas, který své osobní problémy dostal tak daleko, že v daném okamžiku podal demisi a tím padla celá vláda. Destabilizoval celou situaci, ty důvody jsou pro nás jako pro ODS personifikovatelné,“ řekl Sobotka v ČT.

ParlamentníListy.cz oslovily předáky ODS, zda s Přemyslem Sobotkou souhlasí, případně zda by se ODS neměla omluvit ještě za další věci, jako je třeba zvyšování daní. Sobotka podporu ale příliš nezískal a sklidil i ostrou kritiku.

Plané moralizování pokryteckých lidí

„Kdyby právě Přemysl Sobotka nevystoupil a nenastavil mravní zrcadlo přesně v okamžiku, kdy je to pro pana Sobotku zdánlivě osobně nejvýhodnější, musel bych si myslet, že se politický svět otáčí obráceně. Neotáčí. Navrhované gesto považuji za plané moralizování od lidí, kteří po léta ve vedení strany seděli, podíleli se na rozhodnutích a nemohou se přece tak snadno a pokrytecky zbavit své zodpovědnosti. Bylo to tak v Sobotkově případě s předsedy Klausem, Topolánkem a nyní s Nečasem. Je to bohužel směšné!“ uvedl pro ParlamentníListy.cz europoslanec ODS Ivo Strejček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…