Ty prase! Konec. Peklo kolem Erika Besta: Český internet exploduje

20.11.2019 11:20

Opravdu nečekané probuzení připravil českému internetu ve středu novinář Erik Best. Jeho vtipkování o sirotcích a předsedovi lidovců Výborném, který před několika týdny ovdověl, vyvolalo až na naprosté výjimky odpor a znechucení. A mnozí samozřejmě přidali, že toto o „oblíbenci Zemana“ věděli už dlouho.

Ty prase! Konec. Peklo kolem Erika Besta: Český internet exploduje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář

V úterý odpoledne předseda KDU-ČSL Marek Výborný oznámil, že na mimořádném sjezdu složí svou funkci, neboť se po náhlé smrti své manželky musí věnovat svým třem dětem.

Anketa

Ať Babiš odstoupí, nebo se zbaví Agrofertu, žádá Milion chvilek. Souhlasíte?

10%
90%
hlasovalo: 28192 lidí

Novinář Erik Best, známý svým občasným břitkým humorem, připsal k této události velmi drsný komentář, ve kterém Výborného rozhodnutí spojil s bojem jeho stranické kolegyně, europoslankyně Michaely Šojdrové, za přijetí čtyřicítky sirotků z řeckých uprchlických táborů.

Výrok Erika Besta zněl doslova: Marek Výborný a jeho nedoprovázené děti. Smutné. Kde je Michaela Šojdrová, když ji potřebujete?

Jeho vtip se ale nesetkal s pochopením ani u lidí, kteří jinak Bestovi vyjadřují respekt. A ti, kterým novinář oceněný prezidentem Milošem Zemanem už dlouho leží v žaludku, se na jeho příspěvek slétli okamžitě.

„Erik Best, Milošem Zemanem vyznamenaný ‚novinář‘,“ ukazoval prstem Miloš Gregor, politolog z brněnské Fakulty sociálních studií, prezentující se jako expert na fake news.

Chvíli poté dorazil Jindřich Šídlo: „Zkouším si vzpomenout na to, kdy jsem četl něco tak hnusného“. Pak se ještě pohádal s jedním čtenářem o tom, při jaké příležitosti se on sám vulgárně vyjadřoval o písních Karla Gotta.

Martin Veselovský stručně poznamenal, že příspěvek nebude dále šířit „z hygienických důvodů“. Bojovník proti manipulacím Jan Cemper byl hutnější: „Jsi prase.“

A reakce začaly přicházet i z Kavčích hor. Nora Fridrichová to vyjádřila citoslovci: „Erik Best na účet osiřelých dětí, fuj, ble!“

Její kolega Michal Kubal reagoval na Twitteru radou z antického Říma: „‚Často jsem litoval svých slov, ale nikdy svého mlčení‘. Děkujeme panu Bestovi za připomenutí moudrosti Marka Aurelia.“

Bestův příspěvek vyvolal zájem i v Poslanecké sněmovně. Pirát Jan Lipavský vzkázal: „Jste neskutečný ubožák. Styďte se.“

A přidal se i advokát Radek Pokorný, který s Bestem od časů, kdy Pokorný radil Bohuslavu Sobotkovi a kdy se novinář o něj investigativně zajímal, vede hned několik soudních sporů. „Takto vypadá dobytek,“ vyjádřil se na jeho adresu nyní.

Z dalších komentářů se objevily kromě slov o ubožácích, chudácích, prasárnách a nevkusu také výzvy, aby se novinář amerického původu odebral mimo ČR. „Eriku, jste zm*d. A těch už tu máme dost vlastních. Kdybyste laskavě teda odtáhnul…,“ žádala jeden z nich.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

20:36 Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

Spolek Milion chvilek pro demokracii v úterý půlhodinovým programem na Václavském náměstí a následný…