Týdeník vypustil fakta. Už je jasné, kdo sledoval Haška na lánskou schůzku

03.11.2013 19:16

O schůzce v Lánech pěti důležitých představitelů ČSSD a prezidenta Miloše Zemana se už několik dní mluví a spekuluje. Týdeník Respekt nyní přináší podrobnější informace, jak se vůbec stalo, že novináři pětici sociálních demokratů „odhalili“.

Týdeník vypustil fakta. Už je jasné, kdo sledoval Haška na lánskou schůzku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje

Pět politiků jelo do Lán dvěma auty, která na ně nečekala v centrále ČSSD, kde by si jejich počínání někdo všiml, ale o ulici dál v podzemních garážích hotelu Marriott. Že nakonec na jejich tajné jednání dorazila i média, bylo prý dílem náhody a intuice reportéra ČT Vladimíra Keblúška.

„Ten si totiž všiml, jak z Lidového domu odchází Hašek s Tejcem a pak i Škromach, což ho zaujalo. Vzhledem k tomu, že věděl o jejich vazbách na prezidenta a animozitách vůči Sobotkovi, napadlo ho, jestli náhodou nemíří právě za hlavou státu jednat o Sobotkově osudu,“ píše se v článku Respektu.

Keblúšek však nevěděl, kde prezident momentálně je, a tak raději poslal dva vozy na dvě různá místa – jeden na Pražský hrad, druhý do Lán. Zde politici narychlo vymysleli „únikový plán“, aby obešli pátrající novinářku, která chtěla informaci o jejich schůzce ověřit. Odvedli tedy její pozornost projíždějícím audi Útvaru pro ochranu ústavních činitelů a mezitím unikli postranní branou, kde nikdo z ČT nečekal.

Následně se v Praze nechali vysadit jen několik set metrů od Lidového domu, aby nevzbudili nežádoucí pozornost. Novináři v sídle ČSSD se jich sice okamžitě ptali, kde byli, oni však schůzku v Lánech popřeli. Co ale bylo cílem schůzky a co se na ní odehrálo? A proč byli přizváni i hejtmani Milan Chovanec a Jiří Zimola? Více podrobností chystá týdeník do svého pondělního vydání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…