Tým Kobra odhalil krácení daní za 253 mil. Kč, obviněno šest lidí

09.10.2014 13:40

Policie obvinila šest lidí kvůli fiktivním obchodům s cigaretami a alkoholem, které měly směřovat na Slovensko, do Polska a do Maďarska. Za krácení daní ve výši 253 milionů korun jim hrozí až deset let vězení. Zásah proti organizované skupině tento týden provedl tým Kobra, který tvoří policisté, celníci a specialisté Finanční správy.

Tým Kobra odhalil krácení daní za 253 mil. Kč, obviněno šest lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alkohol, ilustrační foto
reklama

Obviněná šestice ve věku od 29 do 59 let údajně deklarovala dodání alkoholu a cigaret z Česka do států EU nejméně od 1. srpna 2011 do současnosti. Výrobky ale podle vyšetřovatelů nebyly do zahraničí vyvezeny a prodávaly se v Česku. Kvůli fiktivním obchodům údajně obvinění založili několik tuzemských i zahraničních obchodních společností, které buď ovládali, nebo do nich dosadili takzvané bílé koně.

Útvar Kobra na případu začal pracovat letos v březnu. Zásah se uskutečnil od 7. do 9. října na 40 místech v Česku. Při razii bylo zadrženo 15 lidí a bylo provedeno 15 domovních prohlídek. Jako výnos z trestné činnosti bylo zajištěno přes 800.000 eur na bankovních účtech a dalších 50.000 eur v hotovosti. V rámci daňové exekuce byly zadrženo také 11 milionů korun, 70 vozidel nebo cigarety, alkohol a potraviny za 140 milionů korun.

Tým Kobra funguje od poloviny června a zaměřuje se na boj proti velkým daňovým únikům. V létě byly oznámeny první úspěchy týmu, a to odkrytí daňových úniků při fiktivních obchodech s nanodisky za 269 milionů, v oblasti reklamy za 289 milionů a s pohonnými hmotami za 650 milionů korun. V září Kobra uvedla, že ve Zlínském kraji odkryla daňový únik při obchodování s toaletním papírem, papírovými ubrousky a utěrkami se škodou nejméně 25 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

21:20 Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polariza…