Tým ministerstva práce a odborů odstraní chyby v systému vyplácení dávek

17.02.2012 6:43

O odstranění nedostatků nového systému vyplácení dávek bude v pátek poprvé jednat společná komise ministerstva práce, úřadu práce a odborů. Tým by měl dohlížet na úpravy systému, aby nejpozději od dubna fungoval bez potíží. Informuje ČTK.

Tým ministerstva práce a odborů odstraní chyby v systému vyplácení dávek
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Úřad práce pro Prahu 1 a Prahu 2
reklama

Na vytvoření komise se před dvěma týdny dohodly odbory se zástupci resortu. Obě strany vyslaly do pracovní skupiny po sedmi svých zástupcích. ti by měli dohlédnout na dodržení harmonogramu odstraňování problémů. Plán kroků připravilo ministerstvo práce spolu s vedením úřadu práce. Odboráři požadovali, aby úředníci nejpozději do konce března mohli pracovat za běžných podmínek.

Od ledna všechny dávky, podpory a příspěvky vyplácejí jen úřady práce. Přešly také na nový počítačový systém. Ten ale podle odborů, úředníků a některých informatiků nefunguje. Pracovníci si stěžovali na to, že museli dělat přesčas a také o víkendech. Klientům zas vadily fronty na úřadech a to, že peníze dostali později než obvykle. Ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) uvedl, že pokud by se dávky hromadně nevyplácely ve stanoveném termínu, zvážil by své odstoupení. Několikrát už ale zopakoval, že systém je funkční a všechny lednové dávky se podařilo včas vyřídit.

Podle odborů to bylo možné ale jen díky mimořádnému nasazení úředníků. Žádají proto nejen úpravy systému, ale i přijetí dalších pracovníků. Vedení úřadu práce už rozhodlo o personálním posílení poboček v regionech, kde se vyplácí nejvíc dávek.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…