U maďarské obce má vyrůst uprchlický tábor. Vláda nás takhle trestá, tvrdí místostarosta

16. 8. 2015 19:08

U maďarské vesnice Martonfa se dvě stě dvaceti obyvateli a pěti ulicemi má vyrůst nový uprchlický tábor. Informoval o tom server Politic.hu. Jde o obec, která se potýká s nemalou nezaměstnaností. Zdejší starosta naznačuje, že se vláda Viktora Orbána (Fidesz) obci mstí za spolupráci s hnutím Jobbik.

U maďarské obce má vyrůst uprchlický tábor. Vláda nás takhle trestá, tvrdí místostarosta
Foto: Redakce
Popisek: Maďarská vlajka

U obce Martonfa má vyrůst nový uprchlický tábor na šestašedesátihektarovém pozemku, kde není zavedena kanalizace ani elektřina. Místní politici dlouhá léta usilovali o to, aby tam vzniklo pole, na němž by mohli najít práci místní lidé, ale teď přišel „uprchlický blesk z čistého nebe“, přestože místo není pro výstavbu tábora vhodné.

„Rozhodnutí bylo tak náhlé, že se o něm nezávislý místostarosta Gabriella Csémi dozvěděl teprve minulý víkend z internetu. Na sociální síti proto napsal otevřený dopis premiérovi Viktoru Orbánovi, v němž poukázal na to, že oblast u Martonfa je zcela nevhodná pro poskytnutí přístřeší většímu množství lidí. Nehledě na to, že obec sama, která se skládá z pěti ulic, nemá kanalizaci, místo samo bylo dříve armádní střelnicí a nenajdeme zde žádné veřejné sítě,“ píše server.

Celý text v angličtině najdete zde

Rozhodnutí přišlo krátce poté, co se předseda krajně pravicové strany Jobbik Gábor Vona začal zajímat o to, jak by se obci dalo pomoci. Zdejší politici už deset let usilují o to, aby na velkém pozemku vzniklo družstvo, kde by zdejší obyvatelé pěstovali vlastní zeleninu. „Csémi se nemůže ubránit dojmu, že jde o malou pomstu ze strany ministerstva vnitra za ochotu zdejších politiků ke spolupráci s opozičním hnutím Jobbik,“ uzavírá server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…