U maďarské obce má vyrůst uprchlický tábor. Vláda nás takhle trestá, tvrdí místostarosta

16.8.2015 7:08 odp.

U maďarské vesnice Martonfa se dvě stě dvaceti obyvateli a pěti ulicemi má vyrůst nový uprchlický tábor. Informoval o tom server Politic.hu. Jde o obec, která se potýká s nemalou nezaměstnaností. Zdejší starosta naznačuje, že se vláda Viktora Orbána (Fidesz) obci mstí za spolupráci s hnutím Jobbik.

U maďarské obce má vyrůst uprchlický tábor. Vláda nás takhle trestá, tvrdí místostarosta
Foto: Redakce
Popisek: Maďarská vlajka

U obce Martonfa má vyrůst nový uprchlický tábor na šestašedesátihektarovém pozemku, kde není zavedena kanalizace ani elektřina. Místní politici dlouhá léta usilovali o to, aby tam vzniklo pole, na němž by mohli najít práci místní lidé, ale teď přišel „uprchlický blesk z čistého nebe“, přestože místo není pro výstavbu tábora vhodné.

„Rozhodnutí bylo tak náhlé, že se o něm nezávislý místostarosta Gabriella Csémi dozvěděl teprve minulý víkend z internetu. Na sociální síti proto napsal otevřený dopis premiérovi Viktoru Orbánovi, v němž poukázal na to, že oblast u Martonfa je zcela nevhodná pro poskytnutí přístřeší většímu množství lidí. Nehledě na to, že obec sama, která se skládá z pěti ulic, nemá kanalizaci, místo samo bylo dříve armádní střelnicí a nenajdeme zde žádné veřejné sítě,“ píše server.

Celý text v angličtině najdete zde

Rozhodnutí přišlo krátce poté, co se předseda krajně pravicové strany Jobbik Gábor Vona začal zajímat o to, jak by se obci dalo pomoci. Zdejší politici už deset let usilují o to, aby na velkém pozemku vzniklo družstvo, kde by zdejší obyvatelé pěstovali vlastní zeleninu. „Csémi se nemůže ubránit dojmu, že jde o malou pomstu ze strany ministerstva vnitra za ochotu zdejších politiků ke spolupráci s opozičním hnutím Jobbik,“ uzavírá server.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poučky Západu o demokracii... Sobectví nemá proti Číně a Rusku šanci. Slavný francouzský ekonom Piketty nabádá k pokoře

13:55 Poučky Západu o demokracii... Sobectví nemá proti Číně a Rusku šanci. Slavný francouzský ekonom Piketty nabádá k pokoře

Západní země musejí být pokorné. Tvrdí to alespoň slavný francouzský ekonom Thomas Piketty, držitel …