USA s námi hrají špinavou hru, řekl Tomio Okamura a slíbil šokující odhalení

22.04.2015 9:15 | Zprávy

Ruský prezident Vladimir Putin se minulý týden v několikahodinové debatě s občany s názvem Přímá linka vyjádřil i k chování Sovětského svazu vůči východoevropským zemím po druhé světové válce a přirovnal je k současnému chování USA ve světě. Tomio Okamura zmínil zajímavé věci z praktik západních velmocí.

USA s námi hrají špinavou hru, řekl Tomio Okamura a slíbil šokující odhalení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

„Po druhé světové válce jsme se pokoušeli četným východoevropským zemím vnutit svůj model rozvoje a musíme si přiznat, že jsme jednali násilně. Nic dobrého v tom není a nyní se nám to vrací. Mimochodem, přibližně stejně se v současné době chovají Američané, když se pokoušejí vnutit svůj model vývoje fakticky celému světu. Také je čeká fiasko,“ řekl Vladimir Putin během debaty.

Vyhrocená atmosféra nenávisti i nedůvěry

K věci se vyjádřil i předseda Úsvitu a poslanec Tomio Okamura. Předválečná a poválečná historie velmocí je dle něho téma na vetší studii, protože prý mnoho souvislostí vede i k dnešku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brekot kvůli Babišovi nebere konce. Němcová s Nerudovou se dostaly do varu

14:15 Brekot kvůli Babišovi nebere konce. Němcová s Nerudovou se dostaly do varu

Nesouhlas premiéra Andreje Babiše (ANO) s tím, aby Česko ručilo za půjčku Ukrajině, budí u opozice d…