USA vyslaly po testu KLDR bombardér nad Korejský poloostrov

10.01.2016 6:49 | Zprávy
autor: čtk

Americký bombardér B-52 dnes přeletěl nízko nad územím spojenecké Jižní Koreje. Šlo o demonstraci síly USA po středečním severokorejském jaderném testu, napsala agentura Reuters.

USA vyslaly po testu KLDR bombardér nad Korejský poloostrov
Foto: pixabay.com
Popisek: USA- ilustrační foto

Bombardér, který vzlétl z americké základny na tichomořském ostrově Guam, byl doprovázen jedním americkým a jedním jihokorejským bojovým letounem, uvedla americká armáda. Po přeletu nad Korejským poloostrovem se vrátil na svou základnu.

„Dnešní let demonstruje sílu a schopnosti aliance,“ prohlásil generál Curtis Scaparrotti, který stojí v čele amerických jednotek rozmístěných v Jižní Koreji. Podle agentury AP letoun dokonce v Jižní Koreji krátce přistál.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co by měl Babiš udělat, abyste byli spokojení?

Mě to přijde tak, že ať by udělal cokoliv, tak stejně budete mít nějaký problém. A kdyby bylo ANO bez Babiše, tak byste se na něj dívali jinak a třeba s ním i spolupracovali? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klára Samková: Turek je na straně vítězů. Pavel by si to měl uvědomit

12:11 Klára Samková: Turek je na straně vítězů. Pavel by si to měl uvědomit

Nejdříve šílenci, pak proroci, pak časní příznivci a nakonec všichni, i ti, kdo přišli pozdě. Advoká…