Udání starosty Koláře na Samkovou: Advokátka řekla víc

10.06.2020 13:23

„Ještě že toho pana starostu Prahy 6 máme...,“ odpovídá advokátka Klára Samková na udání, které dorazilo na Českou advokátní komoru. Starosta, kterému je přičítáno odstranění sochy maršála Koněva, totiž projevil obavy o „důstojnost advokátního stavu“.

Udání starosty Koláře na Samkovou: Advokátka řekla víc
Foto: Repro ČT24
Popisek: Starosta Prahy 6, Ondřej Kolář TOP09
reklama

Na pozadí kauzy odstranění sochy maršála Koněva běží jiný spor, a to mezi starostou Prahy 6 Kolářem a advokátkou Klárou Samkovou. Samková se Koláře zřejmě dotkla facebookovým příspěvkem z 23. 4. 2020, ve kterém mu měla podsouvat, že rozhodnutí odstranit sochu byla jeho iniciativa, a dále měla tvrdit, že Kolářův dědeček byl členem gestapa.

Anketa

Je dobře, že Miloš Vystrčil pojede na Tchaj-wan?

10%
90%
hlasovalo: 22120 lidí

Proti jejím slovům se Kolář ohradil u České advokátní komory, jíž je Samková členkou. „Uvedené tvrzení jsem nucen považovat za bezprecedentní útok proti osobě mojí i proti ostatním příslušníkům mé rodiny, který je hanebný a naprosto nedůstojný jakékoliv veřejné debaty,“ stěžoval si Kolář. Zdůraznil, že takto závažné informace by neměl zveřejňovat „ani přispěvatel bulvárního plátku, natož mediální aktivní příslušník advokátního stavu“.

„Podle mého názoru jde o naprosto jasné zneužití pravomoci starosty, neboť pan starosta svou stížnost posílá na hlavičkovém papíře MČ Prahy 6, a to ve věci, která vůbec nesouvisí s výkonem advokacie,“ oplácela Kolářovi Samková.

A dnes si do Koláře rýpla znovu: „Naši politici se vzorně starají o potřeby svých občanů. U advokátů se navíc starají i o jejich důstojnost... (celkem poslal na ČAK cca 50 stránek různě poztahovaných z FB...) Ještě že toho pana starostu Prahy 6 máme...“

Kolář si totiž ve stížnosti stěžoval: „Mám za to, že uvedeným jednáním mohla paní advokátka jednat v rozporu s povinnostmi postupovat tak, aby nesnižovala důstojnost advokátního stavu.“ Uvedl, že svým chováním překročila Samková nejen hranice slušného chování, ale také literu zákona a zásady chování, které ukládají, jak má advokát vystupovat při výkonu povolání i mimo něj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…