Ukaž prachy, řekli Šlachtovi. Ten se bojí, že původce peněz ohrozí

8. 3. 2021 8:52

Někdejší policista Robert Šlachta se 8 let po zásahu na Úřadu vlády proti tehdejšímu premiérovi Petru Nečasovi rozhodl rovnýma nohama skočit do politiky. Nechce však prozradit, kdo mu na start politického uskupení Přísaha dal peníze. Zde je důvod.

Ukaž prachy, řekli Šlachtovi. Ten se bojí, že původce peněz ohrozí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta
reklama

Robert Šlachta se rozhodl do politiky skočit rovnýma nohama. I v časech pandemie, kde kontaktní kampaň poněkud pokulhává, nechal česká i moravská města oblepit plakáty se svou tváří. U silnic shlíží na řidiče z billboardů.

Anketa

Má poslanec Lubomír Volný vaši důvěru?

34%
66%
hlasovalo: 14056 lidí

Při pohledu na transparentní účet hnutí Přísaha je jasné, že Šlachta spolu s dalšími členy hnutí má k dispozici 579 tisíc korun.

Otázkou je, kde vzal peníze na rozjezd svého hnutí. Server Seznam Zprávy se to pokusil zjistit. A narazil na Šlachtovo mlčení.

„Pan Šlachta si půjčil částku v řádu několika set tisíc korun. Půjčka je řádně zasmluvněná a je jak od soukromých, tak i právnických osob. Jejich jména nezveřejníme, protože si nepřejí být medializováni,“ uvedl volební manažer Přísahy Tomáš Sochr.

Občanům, po kterých chce, aby ho volili, tedy své dárce tají. Ale úřadům je klidně odkryje.

„Dokumenty máme připravené. Až si je bude chtít jakýkoliv úřad prohlédnout a zkontrolovat, nemáme s tím žádný problém. Pouze nechceme vystavovat lidi, kteří nám pomohli, tomu tlaku, kterému teď čelí naši dárci, jejichž příspěvky od založení spolku uvádíme na transparentním účtu,“ uvedl Sochr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …