Ukazuju světu, jak jste vypatlaná. Drsná dohra kolem vyhozeného mluvčího

25.03.2020 19:49

Někdejší mluvčí filozofické fakulty Petr Kukal přišel o místo, když napsal, že ženy v rouškách připomínají perské princezny a jsou krásné. Některé z dívek a dam za to Kukala zkritizovaly. Ozvala se např. fotografka Jana Plavec, která dala najevo, že o podobné mužské názory nestojí. Marketingový expert Jakub Horák se svérázným způsobem Kukala zastal. K fotografce nebyl úplně milý.

Ukazuju světu, jak jste vypatlaná. Drsná dohra kolem vyhozeného mluvčího
Foto: Miloš Blažka
Popisek: Petr Kukal
reklama

Mluvčí Filozofické fakulty UK Petr Kukal si musel sehnat krabice od banánu, aby případně měl kam složit svých pár věcí, a musel se rozloučit. Stěžovala si na něj jedna ze studentek. Nelíbilo se jí, že Kukal srovnal české ženy v rouškách s perskými princeznami. Chtěl tím naznačit, že i v rouškách vypadají hezky. A dopadl zle.

Anketa

Kterou písničku by měl hrát rozhlas pro zlepšení nálady?

hlasovalo: 19463 lidí

„Koronavirová pandemie je děsivá věc. Dopadá na nás všechny a neshledávám na ní nic dobrého. Opatření, k nimž nás nutí, nám ale mohou některé věci připomenout. Nejen hodnotu solidarity a odpovědnosti, ale i skutečnosti zdánlivě nevýznamné. Třeba že okouzlení a tajemství jsou dvě sestry, které se vedou za ruce. Milé ženy a dívky v rouškách, nejste směšné, trapné ani neatraktivní. Jste i v mizérii těchto dní perskými princeznami,“ napsal Kukal.

Některé z dívek a dam mu vzkázaly, že roušku nenosí kvůli vzhledu, ale aby chránily sebe a své okolí před koronavirem. V tomto duchu se vyjádřila např. fotografka Jana Plavec, která prý nestojí o mužské názory na to, jestli je v roušce atraktivní, nebo není. Takové uvažování podle jejího názoru patří do minulého století.

A FF UK s Kukalem rozvázala pracovní poměr. Prý se tak stalo po vzájemné dohodě pro déle trvající neshody mezi mluvčím a vedením fakulty.

Marketingový expert Jakub Horák se Kukala specifickým způsobem zastal, když prohlásil, že je fotografka Jana Plavec „vypatlaná“.

Petr Kukal se dočkal zastání

Petr Kukal se dočkal zastání

Poznamenal také, že po písni Zdeňka Svěráka „Není nutno“ má dojem, že by bylo záhodno, aby odstoupilo celé vedení FF UK.

Petr Kukal se dočkal zastání

Zdůraznil navíc, že se mu zdá hezké, když někdo studentkám připomene, že součástí života je i sex.

„Já kdybych vám, kritikům, vyprávěl, co nám na fildě říkal prof. Machovec, tak byste ho vyhodili hned. Podle mě je hezké, že někdo studentky informuje, že součástí života je i sex. Vždyť nedávno britská socioložka Catherine Hakim dokonce rozšířila základní koncept Pierra Bourdieu o erotický kapitál,“ podotkl Horák.

Petr Kukal se dočkal zastání

Slovní rozepři s Janou Plavec nakonec smazal, ale svého vyjádření prý nijak nelituje.  

„Dobrá, smazal jsem to, prosilo mě asi deset holek. Ale nelituju toho. Hejtovat básníka, že napsal lyrickej fejeton na téma, jak ženám sluší roušky – kde to jsme? Neměli bychom být k podobnému chování lhostejní. Je to jak plevel v záhonu – když ho nevypleješ, za chvíli se rozroste a začne vykládat, že je hezčí než kytky,“ upozornil.

Petr Kukal se dočkal zastání

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

16:35 „Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

Ne každý přivítal obrat v přístupu ke koronaviru Romana Prymuly. Podle právníka Tomáše Tyla se bez j…