Ukrajina, Vrbětice, Navalný. Budou jednat ministři

19.04.2021 14:15

Ministři zahraničí členských států EU budou na on-line konferenci diskutovat o rostoucím napětí v některých otázkách kolem Ruska. Budou se zabývat zejména českým vyhoštěním ruských diplomatů kvůli údajnému zapojení ruské tajné služby do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Řešit se ale má i zostřování situace na hranicích Ukrajiny nebo zdravotní stav Alexeje Navalného.

Ukrajina, Vrbětice, Navalný. Budou jednat ministři
Foto: HZS Zlínského kraje
Popisek: Plameny a výbuchy zničily muniční sklad
reklama

„Vztahy mezi Evropskou unií a Ruskem se nezlepšují, napětí roste v několika oblastech,“ řekl vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell před neformální on-line konferencí ministrů zahraniční EU. „Na schůzi budeme řešit české vyhoštění ruských diplomatů, o čemž nás bude informovat náš český kolega,“ dodal Borell na adresu nového českého šéfa resortu zahraničí Jana Hamáčka (ČSSD).

Anketa

Rusko vyhostilo 20 lidí z naší ambasády v Moskvě. Má ČR vyhostit další ruské diplomaty?

12%
88%
hlasovalo: 17544 lidí

Ministři se dále budou věnovat situaci na ukrajinských hranicích, kde Rusko postupně rozmísťuje svá vojska. „Je to velmi nebezpečná situace a vyzýváme Rusko, aby stáhlo své jednotky z ukrajinských hranic,“ zdůraznil Borell podle ruské zpravodajské agentury Tass s tím, že ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba bude sdílet názor Kyjeva na současnou situaci.

Borell se také zmínil o zdravotním stavu opozičního předáka Alexeje Navalného. „Včera jsme vydali prohlášení jménem 27 členských států a požádali ruské orgány o poskytnutí zdravotní péče, kterou Navalnyj potřebuje, protože jsou odpovědné za jeho bezpečnost,“ zmínil Borell další problém ve spojitosti s Ruskem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

12:01 „Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

Imunolog Jiří Šinkora se opět zlobí. Tentokrát kvůli strachu, který vláda a odborníci šíří ve spojit…