Ukrajina se ohradila proti slovům Grospiče o fašistickém režimu

08.02.2019 19:02

Ukrajinské velvyslanectví v Praze označilo za nepřijatelné vyjádření místopředsedy KSČM a poslance Stanislava Grospiče o fašistickém režimu na Ukrajině. Očekávalo by (podle komentáře na svém webu), že vedení Sněmovny Grospičův výrok odsoudí. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes ČTK řekl, že oficiálně žádný podnět z ukrajinského velvyslanectví nemá, a nebude tedy věc komentovat.

Ukrajina se ohradila proti slovům Grospiče o fašistickém režimu
Foto: ksčm
Popisek: Stanislav Grospič

Grospič, který vede sněmovní mandátový a imunitní výbor, ve čtvrtek v České televizi kritizoval v souvislosti s případným ukončením tolerance menšinové vlády ANO a ČSSD ze strany KSČM politiku českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). „Nám primárně nejde o žádné osoby ve vládě. Nám jde o směřování zahraniční politiky, která se přiklonila k tomu, že bere na vědomí fašistický režim na Ukrajině. To nám zásadně vadí,“ řekl televizi.

Ukrajinské velvyslanectví pokládá jeho slova za „nepřijatelnou urážku a otevřenou pomluvu celého státu“, stojí ve vyjádření. „Obvykle nereagujeme na vyjádření komunistů, jejichž ideologie stejně jako ideologie nacistická jsou v naší zemi zakázány. Avšak s ohledem na to, že zmíněná osoba zastává funkci předsedy parlamentního výboru, očekávali bychom, že výrok poslance Grospiče odsoudí vedení Poslanecké sněmovny,“ píše se v něm.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…