Ukrajina se ohradila proti slovům Grospiče o fašistickém režimu

8. 2. 2019 19:02

Ukrajinské velvyslanectví v Praze označilo za nepřijatelné vyjádření místopředsedy KSČM a poslance Stanislava Grospiče o fašistickém režimu na Ukrajině. Očekávalo by (podle komentáře na svém webu), že vedení Sněmovny Grospičův výrok odsoudí. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes ČTK řekl, že oficiálně žádný podnět z ukrajinského velvyslanectví nemá, a nebude tedy věc komentovat.

Ukrajina se ohradila proti slovům Grospiče o fašistickém režimu
Foto: ksčm
Popisek: Stanislav Grospič
reklama

Grospič, který vede sněmovní mandátový a imunitní výbor, ve čtvrtek v České televizi kritizoval v souvislosti s případným ukončením tolerance menšinové vlády ANO a ČSSD ze strany KSČM politiku českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). „Nám primárně nejde o žádné osoby ve vládě. Nám jde o směřování zahraniční politiky, která se přiklonila k tomu, že bere na vědomí fašistický režim na Ukrajině. To nám zásadně vadí,“ řekl televizi.

Ukrajinské velvyslanectví pokládá jeho slova za „nepřijatelnou urážku a otevřenou pomluvu celého státu“, stojí ve vyjádření. „Obvykle nereagujeme na vyjádření komunistů, jejichž ideologie stejně jako ideologie nacistická jsou v naší zemi zakázány. Avšak s ohledem na to, že zmíněná osoba zastává funkci předsedy parlamentního výboru, očekávali bychom, že výrok poslance Grospiče odsoudí vedení Poslanecké sněmovny,“ píše se v něm.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

8:03 Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

Herečka Aňa Geislerová ve včerejším Interview ČT24 zakončila sérii rozhovorů o minisérii Božena. Při…