Ukrajina si za leccos může sama, řekl jasně europoslamec ČSSD

08.09.2014 21:50

Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) má za to, že na konflikt na Ukrajině nelze nahlížet černobílou optikou. Vina je prý na obou stranách. Tedy na ukrajinské i ruské. Za situaci v zemi prý navíc mohou především politici, kteří na Ukrajině posledních dvacet let vládli. Jasně se prý také ukazuje, že protiruské sankce jsou k ničemu.

Ukrajina si za leccos může sama, řekl jasně europoslamec ČSSD
Foto: red
Popisek: Miroslav Poche
reklama

Europoslanec ČSSD v rozhovoru pro kanál DVTV zhodnotil rusko-ukrajinský konflikt. „Ukrajinská armáda je ve velmi žalostném stavu, a to není kvůli Západu nebo Rusku, ale díky tomu, kdo vládl posledních 20 let na Ukrajině,“ podotýká europoslanec. Ani dnes prý Ukrajina nepostupuje demokraticky, tedy alespoň v tom smyslu, jak tomu rozumí Západ.

Evropská unie prý selhává opakovaně

Podle jeho názoru už nikdo nemůže skrývat, že separatisty podporuje ruská strana, ale část viny leží i na EU. V tuto chvíli se ale řeší především vnitřní ukrajinský konflikt. Sankce, které jsou přijaty vůči Rusku, podle Pocheho nic neřeší. „Jen to poškozuje českou ekonomiku a naopak to staví Ruskou federaci do přímého konfliktu s EU,“ upozornil europoslanec s dodatkem, že ještě nedávno mezi Ruskem a EU panovaly přátelské vztahy.

„Evropská unie selhává opakovaně při řešení tohoto konfliktu, a teď jsme, doufejme, na jeho konci. Ale já pořád říkám, že se musíme vrátit na začátek,“ zdůraznil politik. Kořeny problémů leží prý už v programu takzvaného východního partnerství. Tento program byl prý pro Ukrajinu velmi nevýhodný.  

V rozhovoru Poche také jasně řekl, kdo může přijít na řadu po Ukrajině. „Na Moldavsko už jsou uvaleny některé sankce ze strany Ruské federace. A lze to očekávat i u Gruzie a Azerbajdžánu,“ myslí si Poche. EU by teď proto měla Moldavsku podat pomocnou ruku, aby nezopakovala své selhání patrné z Ukrajiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…