Ukrajinští radikálové zbili poslance. Ministr jim za to dal vážné varování

01.10.2014 17:17 | Zprávy
autor: vam

Radikálové z ukrajinského Pravého sektoru měli v úterý v Oděse zmlátit poslance Strany regionů Nestora Šufryče, který je známým kritikem vojenského tažení nynějšího režimu proti proruským separatistům na východě Ukrajiny. Informoval o tom server Lidovky.cz s tím, že v reakci na incident vyslal Pravému sektoru ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov vážné varování.

Ukrajinští radikálové zbili poslance. Ministr jim za to dal vážné varování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanovou osadou pokračuje na Staroměstském náměstí Pražský Majdan. Akce má za cíl podporu Ukrajiny proti Rusku

Upozornil, že Evropa a Amerika se může po podobných incidentech od Ukrajiny odvrátit. Poslanec si z potyčky odnesl poraněný nos, pohmožděné oko a zakrvácený obličej. Podle ukrajinských médií nyní leží v oděské nemocnici s otřesem mozku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Obrana

Pořád se mluví jen o navyšování výdajů na obranu. Ale jak hodláte řešit problém, že chybí lidi? A je nebo podle vás zárukou naší bezpečnosti naše členství v NATO? Já se obávám, že kdyby bylo nejhůř, tak nás jeho hlavní strůjce USA nechá na holičkách.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hájí ČT, protože mu platí filmy. Zaznělo o Hřebejkovi a ten se ozval

19:40 Hájí ČT, protože mu platí filmy. Zaznělo o Hřebejkovi a ten se ozval

Režisér Jan Hřebejk kvůli vládnímu návrhu na změnu financování České televize a Českého rozhlasu var…