Ukrajinští vojáci obklíčili významné město Lyman. Okupanti mají tři možnosti. Nejsou dobré

01.10.2022 12:26 | Zprávy

Ukrajinské jednotky obklíčily strategicky důležité město Lyman na východě země spolu s pěti tísíci ruským vojáky, oznámil v sobotu dopoledne v televizi ukrajinský šéf luhanské vojenské správy Serhij Hajdaj. Píšou to Novinky.cz.

Ukrajinští vojáci obklíčili významné město Lyman. Okupanti mají tři možnosti. Nejsou dobré
Foto: Oficiální stránky ruského prezidenta
Popisek: Ruský prezident Vladimír Putin

O tom, že ukrajinské jednotky obklíčily Lyman, kde se nachází asi 5-5,5 tisíc ruských vojáků, informoval také mluvčí východního uskupení ukrajinských sil Serhij Čerevatyj.

Připustil podle agentury Reuters, že počet Rusů může být nižší kvůli jejich ztrátám a pokusům prorazit z obklíčení. „Někteří se vzdávají, mají hodně zabitých a zraněných, ale operace ještě neskončila,“ upozornil mluvčí Čerevatyj.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co je pro vás s vaším platem 50 tisíc?

A myslíte, že se ze všeho dá prostě jen vykoupit? Co třeba odevzdat ten řidičák, což jste jeden čas sliboval a pro příště jezdit předpisově a nelhat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seznamte se. Piráti nasadili „celebritu“. Veřejnost je v šoku

18:20 Seznamte se. Piráti nasadili „celebritu“. Veřejnost je v šoku

Že politické strany využívají v předvolební kampani celebrity, už asi nikoho nepřekvapí. SPOLU pomáh…