Unikátní fotografie. Druhý exil Edvarda Beneše

23.02.2017 17:12

Kniha Druhý exil Edvarda Beneše, publikace plná fotografií z let 1938-1945, které ilustrují druhý exil druhého Československého prezidenta republiky Edvarda Beneše a jeho aktivity před a během druhé světové války právě vychází knižně. Hutný titul vydává Historický a Masarykův ústav Akademie věd.

Unikátní fotografie. Druhý exil Edvarda Beneše
Foto: Library of Congress
Popisek: Edvard Beneš
reklama
Na téměř třech stovkách stran knihy, která vznikla pod rukami autorů Jana Kuklíka, Jana Němečka, Jana Bílka a Erika Maršouna je celkem 99 autentických fotografií z černobílých pozitivů. Celkově titul představuje edici vybraného, fotografického, archivního materiálu seřazeného časově. 
 
Kniha Druhý exil Edvarda Beneše začíná velkou studií spoluautorů knihy, a to Jana Kuklíka a Jana Němečka, která mapuje Benešovu zahraniční a vnitřní politiku v exilu, následuje ediční úvod Jana Bílka a dále poznámky a komentáře Erika Maršouna k vybraným fotografiím včetně obsáhlého anglického resumé. 
 
Edvard Beneš byl druhý československý prezident v letech 1935–1948, respektive v letech 1935–1938. V období tzv. Druhé republiky a německé okupace v letech 1938–1945 žil v exilu. Od roku 1940 až do osvobození Československa působil jako mezinárodně uznaný exilový prezident republiky. Úřadujícím československým prezidentem byl opět v letech 1945–1948. Byl jedním z vůdců prvního československého odboje a hlavním představitelem československého odboje během druhé světové války.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Covid? Ukažte lidem celou pravdu. Žaloudík v ČT vytáhl úplně jiná čísla

9:47 Covid? Ukažte lidem celou pravdu. Žaloudík v ČT vytáhl úplně jiná čísla

O koronaviru i o Romanu Prymulovi diskutovali v ČT dva senátoři, Jan Žaloudík a Marek Hilšer. A každ…