Uniklá zpráva od George Sorose. Hned je srozumitelnější, proč tolik podporoval imigraci

17.08.2016 16:44

Vlivná nadace amerického filantropa George Sorose Open Society Foundations (OSF) považuje migrační krizi za příležitost, jak ovlivňovat imigrační politiku v globálním měřítku. Vyplývá to z uniklé zprávy vypracované před několika týdny.

Uniklá zpráva od George Sorose. Hned je srozumitelnější, proč tolik podporoval imigraci
Foto: wealthydebates.com
Popisek: George Soros

Autoři zprávy Anna Crowley a Kartin Rosin se zaměřují na jeden z projektů OSF, jehož cílem je ovlivňovat migrační politiku po celém světě. V současné migrační krizi spatřují příležitost, jak by mohla být Open Society Foundation ve svém úsilí ještě úspěšnější. „Jedním z našich cílů je zefektivnit postupy, které jsme v minulosti použili k dosažení změn na mezinárodní úrovni,“ zmiňují Crowley a spoluautorka zprávy Rosin.

Celý text v angličtině je ZDE.

Jak poukazuje internetový server Daily Caller, v jedné části zprávy je popisováno, jak „nejméně transparentní americký think-tank“ pracuje se světovými politickými vůdci na utváření migrační politiky. „Mimo jiné bychom měli aktivně podporovat klíčové hráče, aby bylo možné dosáhnout změn v pravidlech, předpisech a zákonech, které se věnují oblasti přistěhovalecké politiky,“ píše se ve zprávě.

„Současná migrační krize vytváří prostor pro změny migračního systému a celosvětové migrační politiky. Rozvojové země G77, sdružené při Organizaci spojených národů, zajistí, že problematika imigrace zůstane na mezinárodní úrovni hlavním tématem. Probíhající uprchlická krize tak skutečně přináší příležitost reformovat současný migrační systém. Ať už skrze stávající multilaterální systém, či tím, že se spojí dohromady více jedinců a ti následně přijdou s inovativním řešením.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

20:20 Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

Bývalý premiér Jiří Paroubek schvaluje zásah vedení ČSSD do kandidátky v Jihomoravském kraji, kam by…