Uprchlíci, pozor na děti. Jan Čulík vypátral hned několik zpráv, jak se na nich chtějí hnusní Evropané mstít

31.01.2016 8:03

Server Britské listy vedený Janem Čulíkem objevil v novinách The Guardian dvě zprávy, které se týkají údajně nedobrého přístupu Evropy k dětským uprchlíkům.

Uprchlíci, pozor na děti. Jan Čulík vypátral hned několik zpráv, jak se na nich chtějí hnusní Evropané mstít
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto
reklama

Uvězněni byli poté, co chtěli potrestat severoafrické uprchlické děti

První zpráva se týkala toho, že ve Švédsku bylo zahájeno trestní stíhání proti čtyřem osobám kvůli tomu, že byly členy gangu maskovaných mužů, kteří v pátek začali rozdávat po usmrcení sociální pracovnice v uprchlickém středisku pro teenagery letáky s nápisem „Už to stačilo“. Muži byli uvězněni poté, co vyhrožovali, že potrestají „severoafrické uprchlické děti, které se nacházejí v ulicích Stockholmu“.

Celý text je ZDE

Jeden muž byl obžalován z útoku na policistu a ostatní byli obžalováni za nošení masky na veřejnosti, což je ve Švédsku trestný čin. Policejní mluvčí uvedl, že se muži shromáždili v centru Stockholmu s cílem „útočit na uprchlické děti“. Údajně šlo o muže spojované se švédskými fotbalovými chuligánskými gangy.

Jsou uprchlické děti sexuálně vykořisťovány?

Další článek ve zmíněných britských novinách tvrdí, že nejméně 10 000 uprchlických dětí bez doprovodu rodičů zmizelo poté, co se dostaly do Evropy. Europol se obává, že upadly do rukou organizovaných evropských syndikátů, které prodávají nezletilé děti k sexuálnímu vykořisťování.

Celý text je ZDE

Vysoký činitel Europolu sdělil britskému týdeníku Observer, že tisíce zranitelných dětí zmizely poté, co se registrovaly u státních úřadů. Brian Donald konstatoval, že jen v Itálii zmizelo 5000 dětí, 1000 dalších se pohřešuje ve Švédsku. „Hledáme více než 10 000 dětí. Ne všechny se nutně staly obětí kriminálního vykořisťování. Některé mohly být předány rodinným příslušníkům. Nevíme ale, kde jsou, co dělají a u koho jsou,“ uvedl Donald.

Více než čtvrtinu uprchlíků zřejmě tvoří děti

Podle organizace Save the Children přišlo do Evropy v roce 2015 asi 26 000 dětí bez doprovodu rodičů. Europol se domnívá, že 27 procent z milionu uprchlíků, kteří přišli do Evropy, jsou děti.

„Ať jsou registrované nebo ne, hovoříme o 270 000 dětech. Ne všechny tyto děti jsou bez doprovodu rodičů, ale máme důkazy, že velká část z nich zřejmě bez doprovodu rodičů je,“ řekl Donald a varoval, že odhad, že zmizelo 10 000 dětí, je zřejmě silně podhodnocen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…