Uprchlíci si zaslouží pomoc. Co zažíváme, je ostudné, prohlásila Merkelová ve městě nepokojů

26.08.2015 14:30

Německá kancléřka Angela Merkelová předstoupila před novináře po návštěvě uprchlického zařízení v Heidenau v Sasku, kde se v minulých týdnech odehrály násilné protesty proti uprchlíkům. Nejmocnější dáma EU je považuje za ostudné a absolutně nepřijatelné.

Uprchlíci si zaslouží pomoc. Co zažíváme, je ostudné, prohlásila Merkelová ve městě nepokojů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová
reklama

„Lidské zacházení s uprchlíky je pro Německo samozřejmostí, odpor, který proti nim zažíváme, je ostudný,“ řekla jasně nejmocnější dáma EU. Před starým kontinentem podle jejího názoru stojí velká výzva, kterou zvládneme pouze tehdy, když budeme táhnout za jeden provaz. Zatím se to v rámci možností daří, protože pomáhá Červený kříž i jiné organizace a mnoho jednotlivců.

„Jako spolková kancléřka chci říci, že to zvládneme dobře, ačkoli to bude vyžadovat obrovské nasazení. Děkuji i těm, kteří zvládají velké projevy nenávisti,“ pokračovala Merkelová, která znovu zopakovala, že Němci musí pomoci lidem, kteří to potřebují. Znovu a znovu razantně odmítla názory těch, kteří běžencům odmítají pomoct nebo na ně dokonce útočí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…