Uprchlíci vyhánějí uprchlíky: Děláte bordel, nechceme vás

20. 10. 2016 9:28

Zatímco německá vláda v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou vítá uprchlíky s otevřenou náručí, u obyvatel země je situace poněkud odlišná. Jak ukazuje video pořízené v berlínských čtvrtích Neukölln a Kreuzberg, nově příchozí uprchlíky v Německu nechtějí ani samotní přistěhovalci, kteří v zemi žijí desítky let.

Uprchlíci vyhánějí uprchlíky: Děláte bordel, nechceme vás
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kolem iráckého města Dahúk je nespočet uprchlických táborů

Právě Neukölln a Kreuzberg patří v Berlíně mezi městské čtvrti, kde žije nejvyšší počet muslimských přistěhovalců. Situace zde je velmi komplikovaná a mnozí považují tyto čtvrti částečně za no-go zóny. Především s ohledem na fakt, že zdejší obyvatelé upřednostňují islám před německými zákony a policie zde jen velmi obtížně prosazuje spravedlnost. Před čtyřmi lety o této problematice vydal zdejší bývalý starosta Heinz Buschkowsky bestseller „Neukölln ist überall“.

Zmapovat názory na masivní přistěhovaleckou vlnu se do ulic těchto přistěhovaleckých čtvrtí vydali redaktoři televize Rbb24. Z pořízených rozhovorů jasně vyplývá, že nově příchozí migranti z Blízkého východu a zemí Afriky tady nejsou příliš vítáni. Zatímco Angela Merkelová apeluje na solidaritu a humánnost, samotní přistěhovalci, kteří žijí v Německu dlouhá léta, se v souvislosti s uprchlickou vlnou obávají o svoji vlastní existenci.

Anketa

Věříte Andreji Babišovi jeho obdiv k dalajlámovi?

hlasovalo: 6108 lidí

„Je to tady katastrofa. Ti lidé prostě musí odejít pryč, protože sem nepatří. Mají k dispozici sociální bydlení, pracovní úřad a mnohé další výhody. Proč, proboha?“ podivuje se žena s hidžábem na hlavě, která v Německu žije asi čtyřicet let. K překvapení redaktora se navíc doznává, že volí Nacionálně-demokratickou stranu Německa (NPD), která velmi ostře vystupuje proti liberální přistěhovalecké politice a multikulturalismu.

Podobného názoru je i další zdejší obyvatel, který je v Německu od svého mládí. „Žiji zde desítky let, oženil jsem se zde a narodily se nám v Německu děti. Ovšem v posledních dvou až třech letech sem přicházejí migranti, kteří v Německu dělají akorát bordel. Kdybych já byl starostou Berlína, tak bych ty, kteří něco ukradnou, okamžitě deportoval zpět do jejich země. Jenže oni se pořád ohánějí demokracií a svobodou. Co to má, do háje, znamenat?“ rozčiluje se v bezchybné němčině muž.

Další žena v šátku si rovněž stěžuje, že se situace v Neuköllnu změnila k horšímu. „Nic není, jako bývalo. Přichází sem až příliš migrantů. Musí si logicky vydělat na živobytí a dostávají naše ubytování, berou nám práci atd.,“ stěžuje si žena ve středním věku. Nespokojený je také majitel zdejších obchodů, které v této čtvrti provozuje dvacet let. „Vždy se mi dařilo a lidé mé zboží kupovali. Teď se ale většina Němců stěhuje pryč a žijí tu jen samí uprchlíci.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Provazník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kde jste byl, když mi novináři fotili děti v kočárku. Paparazzi mě vyfotil na dovolené. Odposlouchávali mě... Mlčte!“ Srandičky Topolánka a Kalouska nad GDPR se změnily v řežbu

16:25 „Kde jste byl, když mi novináři fotili děti v kočárku. Paparazzi mě vyfotil na dovolené. Odposlouchávali mě... Mlčte!“ Srandičky Topolánka a Kalouska nad GDPR se změnily v řežbu

Expremiér a neúspěšný prezidentský kandidát Mirek Topolánek se na svém twitterovém profilu navezl do…