Současná situace má podle Sušové-Salminen jen dvě možná řešení. Buď společenský restart, ke kterému však neví, jak dojít, nebo „cesta alternativních nesystémových řešení na ose návratu ekonomiky pod společenskou kontrolu“, tedy odklon od kapitalismu a redistribuce bohatství ve společnosti.
Za krizí podle ní stojí zásahy Západu na Blízkém východě. Ty totiž do Evropy přivedly „nečekanou a nekoordinovanou vlnu uprchlíků“, kteří mají ten „evropský sen“, že je tu čeká ráj, pohoda a lepší svět, než je ten jejich. Přičemž onomu „evropskému snu“ už dlouho nevěří ani sami Evropané.
Vlna uprchlíků stále proudí a jejich počty narůstají a Evropa zvládá reagovat jen strachem a obavami. Dokonce se ani nedokáže domluvit na společném postupu a dopracovat nějakého kloudného řešení, a tak lidem nezbývá, než se proti uprchlíkům vymezit. A v zemích bývalého Sovětského svazu, které byly dlouhou dobu izolované, je to vymezení o to hlasitější.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Evropa , uprchlíci , hodnoty , Sušová-Salminen , AltPress.cz
autor: spa
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

10:53 449 Kč za knihu myšlenek Petra Fialy. Premiérův „spolek pro moderní politiku“
Spolek, který nese název Pravý břeh – Institut Petra Fialy, se dle svých oficiálních dokumentů na we…
- 4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu
- 9:00 „Ještě větší nic.“ Trumpovo velké prohlášení o Rusku je pro smích
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru