Uprchlická vlna je řízená zbraň nepřátel Evropy. Šéf azylového odboru na vnitru rozebral zájmy, které za ní stojí

04.11.2016 7:38 | Zprávy

REPORTÁŽ Uprchlická vlna je řízenou zbraní proti Evropě, uvedl na debatě Migrace, hranice a bezpečnost v CEVRO Institutu ředitel Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR (MVČR) Tomáš Haišman.

Uprchlická vlna je řízená zbraň nepřátel Evropy. Šéf azylového odboru na vnitru rozebral zájmy, které za ní stojí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Haišman

Zkraje svého vystoupení Haišman objasnil, že tváří v tvář migrační krizi je klíčový pocit bezpečí občanů. „Pravidla, která Česká republika v této oblasti přijímala z EU a přijímala je velmi poctivě, v loňském roce vygenerovala náš postoj k migraci. Postoj, který si z mnoha míst zasloužil kritiku, ale byl to postoj určený občanům České republiky a jejich pocitu bezpečí,“ zdůraznil úředník. K tomu dle něho navíc došlo v situaci mediální společnosti, kdy absolutní vítr vzbudila jakákoliv zpráva o tom, kde, kdo a jaký trestný čin některý z migrantů provedl.

„Základní strategie spočívala v tom, že všichni, kdo v České republice rozhodují o blahobytu, museli být ve shodě. Museli mít jasně specifikovaný cíl. Ten cíl byl specifikovaný tak, že nebudeme ohrožovat bezpečí českých občanů, bez ohledu na to, že se někdy někdo mohl odvážit k tomu, že ten pocit bezpečí jiných občanů dal všanc,“ pokračoval Haišman.

Ředitel Odboru azylové a migrační politiky MVČR objasnil, že podstatou české imigrační politiky je od dob Ivana Langera jakási teze, že Česká republika je schopná mít takovou imigrační politiku, jakou má schopnost integrace těch, kteří přicházejí. „Pokud někdo překročí tuto jednoduchou logickou podmíněnost, pak se vystavuje riziku, které vidíme v řadě jiných zemí,“ upozornil Haišman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …