Urbanová nemusí platit soudní poplatek za žalobu na Čunka

26.07.2011 9:16

Marcela Urbanová, bývalá sekretářka Jiřího Čunka, zažalovala politika o deset milionů za to, že jí údajně zničil pověst. Za podání žaloby však nemusí platit příslušný soudní poplatek 400 tisíc. Podle právníků je odpuštění poplatku velmi neobvyklé.

Urbanová nemusí platit soudní poplatek za žalobu na Čunka

„Poplatek je stejný jako daně. Berňák se s vámi taky nemaže. Možná někdy odpustí penále," diví se šéf Soudcovské unie Jaromír Jirsa pro server Týden.cz. Podobný názor má i olomoucká advokátka Dominika Kovaříková. „Prominutí poplatku se děje jen v sociální oblasti, kde jsem jako zástupce přidělena sociálně slabším, tam je to téměř stoprocentní," vysvětluje Kovaříková.

Urbanová je na dně

Advokátka Urbanové Klára Veselá Samková tvrdí, že její klientka patří právě mezi sociálně slabší. „Je už léta nezaměstnaná, je na dně," tvrdí Samková, přestože je Urbanová tajemnicí Nadace Občanského fóra.

Odpouštění poplatků velmi záleží na konkrétním soudci. Někteří berou poplatky velmi vážně. Existuje i případ, kdy soudce neprominul poplatek ani důchodkyni, neboť nedoložila, jak vysoký má důchod. Stát chce pomocí poplatků přinutit Čechy, aby podávání žaloby pořádně zvážili.

Čtěte více:

Urbanová proti Čunkovi - soudní pře o 10 miliónů  

V soudním sporu Urbanové s Čunkem má svědčit Topolánek nebo Vesecká

Stíhání Marcely Urbanové definitivně zastaveno 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor:

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A hospoda zařvala. Vteřina, která lidem zkazila hokej

9:40 A hospoda zařvala. Vteřina, která lidem zkazila hokej

Na čtvrteční hokejové čtvrtfinále s USA dorazili i zástupci vlády. A pohled televizní kamery do jeji…