Určitě jsem neviděl nemocného muže, řekl po schůzce s prezidentem Zemanem Chovanec

13.11.2017 16:56 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman očekává, že bývalý předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) se bude ucházet o funkci místopředsedy dolní komory. Po schůzce s prezidentem v Lánech to dnes řekl úřadující předseda sociálních demokratů Milan Chovanec. Prezident se zajímal také o situaci v sociální demokracii po neúspěchu v parlamentních volbách. Žádná doporučení ohledně výběru nového vedení strany ani kritika podle Chovance nezazněly. Informace přinesla ČTK.

Určitě jsem neviděl nemocného muže, řekl po schůzce s prezidentem Zemanem Chovanec
Foto: Vít Hassan
Popisek: Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec

„Pan prezident vyjádřil očekávání, že se o post místopředsedy bude ucházet Jan Hamáček, což je i nominant poslaneckého klubu ČSSD,“ řekl novinářům Chovanec. Zeman podle Chovance během přibližně hodinové schůzky zopakoval, že pokud bude znovu zvolen prezidentem, nechce předčasné parlamentní volby. Prezident se také zajímal o ustavující schůzi sněmovny, doplnil Hamáček. „Ujistil jsem ho, že naším cílem je, aby Poslanecká sněmovna začala fungovat a bylo možné přistoupit k dalším ústavním krokům,“ řekl Hamáček. Na ustavující schůzi dolní komory se volí nový předseda a vedení sněmovny. Teprve po ukončení ustavující schůze podá současná vláda demisi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?

Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana

20:27 „Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana

Předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan se na sociální síti X ostře vymezil vůči svému koal…